Wpis z mikrobloga

@mlody_czyzyk23 jak możesz sobie na to pozwolić to więcej spać. Przy takiej częstotliwości treningu to polecanym jeszcze BCAA na antykatabolizm, pic sok z pomidorów, łykać magnez.

Tak jak kolega wyżej napisał: regeneracja jest bardzo ważna. Ważniejsza czasami niż sam trening.

Co to stacka suplementacyjnego to jeszcze zależnie od preferencji własnych i celów treningowych polecam nitrobolon w czopkach.
@mlody_czyzyk23: Z każdym zawodnikiem MMA którem pracuję wychodzi na to że mają strasznie słabe plecy(najszerszy, czworoboczny, równoległoboczny, rotatory) więc zamiast "magicznej" suplementacji proponuję wzmocnić te mieśnie chodząc 2 razy w tygodniu na siłownię szczególnie że u kobiet przodopochylenie barków jest bardzo częstym problemem a sport jakim jest MMA mocno angażuje przednią taśmę przez co dochodzi do bardzo poważnych dysproporcji.
@Darksed o kurcze, a jakieś konkretne ćwiczenia polecasz? Ja do tego mam dyskopatie z uciskiem na rdzeń i worek oponowy w szyjnym i w piersiowym podobnie ale trochę mniej, więc u mnie siłka to taki był zawsze mało polecany temat, bo lekarze twierdzili że mam ponosić max szklankę z herbatą
@Darksed właśnie zawsze żyłam w kulcie białkowo tłuszczowym, ale teraz jem więcej węgli żeby mieć więcej siły, a białka chyba aż tyle nie jem żeby tak wychodziło jak piszesz, bo prawie zero nabiału i mięso z 3 razy w tygodniu
@mlody_czyzyk23: Nie możesz podnosić szklanki ale wzięłaś się za sport w którym leje się po mordzie i rzuca o matę? Logiczne. Jestem zdania że poprawnie wykonany trening na siłowni to najbezpieczniejsza forma aktywności fizycznej więc porozmawiaj z dobrym lekarzem sportowym na ten temat(lekarze w sporej ilości boją się treningu oporowego, mimo że jest najlepszą formą rehabilitacji) a następnie wybierz się do dobrego trenera personalnego(chociaż znając branżę z tym może być jeszcze
@Darksed Bo dopiero jak wykryli mi nowotwór to poszłam na to mma i boks bo zawsze marzyłam a nie mogłam przez ten kręgosłup, nooo z dobrym personalnym fakt, będzie ciężko, ale dzięki za wymienienie! Spróbuję to ogarnąć:)
@mlody_czyzyk23: Mała ilość mięs i nabiału nie wyklucza diety z umiarkowaną iloscią białka. Jest sporo sportowcó którzy stosują dietę wegańską i mają jakieś wyniki. Warto pamiętać że przy takim sposobie odżywiania warto jeszcze zwiększyć ilość białek o 1.3-1.5 raza więcej niż w mięsnej diecie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mlody_czyzyk23: No to trudniejsza sprawa w takim razie, nie znajac szczegółów potraktowałem cię jak standardową osobę a twój przypadek taki nie jest, dlatego zawsze lepiej podać więcej informacji, bo może dojść do problemu. Zamiast pytać się randomów z internetu lepiej udać się do kogoś kto zna się na takich przypadkach, ja niestety pracuję z innymi. Życzę zdrowia i powodzenia.
serio w czopkach?


@mlody_czyzyk23: xd
co do suplementacji to najlepiej zajrzyj pod tag #mikrokoksy tam sie na tym znają
Jak nic nie trenowałeś a teraz 5x w tygodniu to się nie dziw że jesteś obolały.

Dobrze jakbyś przy takim obciążeniu policzył kalorie czy nie jesz za mało.
@mlody_czyzyk23: rozmawiałem na jakimś evencie z kilkoma olimpijczykami w tym dziewczyną co ma 20parę lat i mówiła, że teraz duży nacisk się kładzie nie tylko na treningi ale również regeneracje. Sama mowiła, że śpi około 8-9h do tego chodzi na masaże czy tam do jakiegoś fizjo 3 razy w tygodniu by mięśnie odpoczęły.

Jak śledzisz sporty walki to czasem widać gorsze walki i po tych walkach w wywiadach przyznają, że za