Wpis z mikrobloga

CZEMU ZBUDUJĘ MAŁY DOM NA MAŁEJ POSESJI?

Parę osób zadało pytanie dlaczego w ogóle zabieram się za budowę małego domu jednopoziomowego 60 m2 licząc po obrysie wewnętrznym na jakieś niewielkiej działce. Oto odpowiedzi:

- poprawa swoich warunków mieszkaniowych w stosunku do obecnych
- spełnienie marzenia z czasów bycia nastolatkiem
- zgodniejsze z moim charakterem jest mieszkanie w wolnostojącym domu
- mogę samemu sobie wymyślić układ pomieszczeń
- dla mnie osobiście fajniejsze jest mieszkanie w małym domu na obrzeżach danego miasta, niż w dużym mieszkaniu w centrum tego samego miasta
- mam parę celów w swoim życiu i niektóre mogą zahaczać o gigantomanię - dla równowagi ważne, żebym zajął się też jakimś projektem, mającym skromniejsze i przyziemniejsze nacechowanie
- wolę dojeżdżać z kilkanaście km, niż na co dzień wdychać zanieczyszczone powietrze
- lepszy prestiż w oczach lasek myślących w kategoriach założenia rodziny
- wolność Tomku w swoim domku, przy dobrym wyciszeniu ścian zewnętrznych mogę sobie albo nastawić muzykę na pełen regulator, albo pomedytować, pomodlić się w zupełnej ciszy
- jest szereg ograniczeń technicznych i prawnych przy postawieniu kominka w mieszkaniu w zabudowie wielorodzinnej, których brak przy postawieniu kominka w domu wolnostojącym
- w przypadku odpowiedniego, nieprzelatującego ogrodzenia, mogę sobie postrzelać na krótki dystans z czegoś cichego
- lepsze warunki dla ewentualnego zaopiekowania się psem
- możliwość posiadania ogródka warzywnego, oraz kamiennego grilla
- nie mam wielkich wymogów jeśli chodzi o metraż - jak chcę popływać to idę na basen, jak chcę poćwiczyć, to idę na siłownię, jak chcę pograć w bilard, idę do klubu bilardowego - nie muszę mieć wszystkiego koniecznie w domu
- nie chcę brać kredytu na większy dom, którego nie wiem czy byłbym w stanie kiedyś spłacić
- nie chcę wydawać zbyt wiele na ogrzewanie większego niż mniejszego domu

#marzenia #wygryw #mieszkanie #mieszkania #dom #dzialka #budujzwykopem #budujzchaferem #budowadomu #budowa #budowlanka #architekturawnetrz #zanieczyszczeniepowietrza #rodzina #grill #ogrod #ogrodnictwo #kominek #strzelectwo #strzelnica #bron #pies #piesel #psy
  • 9
  • Odpowiedz
@tomaszq: Zasadnicza sypialnia to 3x2. W odpowiadającej mi grupie wiekowej jest z pi razy oko pewnie z jakieś pół miliard foczek. Wyobraź sobie, że owszem jedne są bardziej wybredne co do wielkości sypialni, a inne natomiast zapewne mniej.
  • Odpowiedz
- wolę dojeżdżać z kilkanaście km, niż na co dzień wdychać zanieczyszczone powietrze


@adam-antoszewski: Zależy gdzie. W okolicach Krakowa powietrze jest znacznie gorsze w okolicznych wioskach niż w samym mieście, bo ludzie nie potrafią palić albo palą byle czym.
  • Odpowiedz
@adam-antoszewski: znam to...i wiem, jak to spełnić to marzenie. I powiem Ci, że nie waliłbym 100mkw tylko zrobił max 80. Czemu? Taniej, szybciej, prościej, mniej do ogrzania, mniej do sprzątania...itp...
Zrób to, do dzieła!
  • Odpowiedz
@Sckb: Tak ja będę walił w chatę po obrysie zewnętrznym pewnie około 74-76 m2, po obrysie zewnętrznym zaplanowałem już, że będzie to równe 60 m2 w środku. Myślałem początkowo o działce 3-5 arów, ale sprawdziłem rynek i oferty z takimi działkami są dosyć rzadkie, tak więc będę szukać działki w przedziale 4-8 arów.
  • Odpowiedz