Wpis z mikrobloga

@V3ntu: Pensja brutto to norma. Oprócz pensji netto dostajesz pewne usługi za które musisz i tak zapłacić. To dokładnie tak samo jak z zakupami. Mówisz że zapłaciłeś za przedmiot netto czy brutto? Ponadto jak ktoś ma DG to sam sobie musi opłacić ZUS itd, więc nie będzie nieporozumienia. Ja odrzuciłem ofertę 8k netto na DG, bo dostałem 7,5k brutto na UOP i mi się lepiej kalkuluje
  • Odpowiedz
@V3ntu: > Nie, jak chcesz się dowiedzieć ile ktoś zarabia na podobnym stanowisku ¯\(ツ)/¯

Czyli jak się chcesz dowiedzieć ile kto dostaje na tym samym stanowisku, to bardziej interesuje Cię ile mu zostaje w łapie, a nie ile faktycznie płaci mu pracodawca?
  • Odpowiedz
@V3ntu: Generalnie w Polsce temat zarobków jest tematem tabu, a to błąd! W UK czy USA bardzo często rozmawia się na temat zarobków, pytanie nie jest traktowane jako "nie ma miejscu" i bardzo dobrze, bo dzięki temu dowiadujemy się ile można zarobić i czy nie jesteśmy "waleni równo".

W kwestii netto / brutto "to juz zależy" bo o w trakcie rozmowy o pracę kwoty brutto są na porządku dziennym (różne
  • Odpowiedz