Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Co uważacie za dobrą lokalizację w takim mieście jak #warszawa ? Szukam mieszkania, mam jakieś swoje typy co do konkretnych miejsc w Warszawie, ale zastanawiam się na co patrzeć biorąc pod uwagę, że pracę się zmienia, sposób komunikacji też, a możliwe, że za kolejnych 5 lat zmieniłbym i mieszkanie i nie chciałbym problemów z odsprzedażą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #mieszkanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@xDrope bardzo blisko metro, centralny, ogrom knajp, sklepów ze wszystkim, blisko złote i arkadia, dojazd bez przesiadek do prawie każdego miejsca, do tego otoczenie parków. Mieszkam na cichym osiedlu pełnym zieleni, a wyjdę 10 metrów za blok i widzę z dość bliska pałac kultury.
Odkąd tu mieszkam, nie kupuję biletu miesięcznego bo wszędzie mogę dotrzeć pieszo
  • Odpowiedz
@xDrope: Rozwalają mnie ciągle powtarzające się tego typu pytania, gdzie OP nie mówi nic o swoich preferencjach. "Dobra lokalizacja" to to samo co "fajny samochód" czy "smaczny obiad".

W każdej dzielnicy są fajne rejony, ale trzeba wiedzieć czego się szuka. Jednemu potrzeba knajp, innemu terenów do biegania, basenu czy dużego parku na spacery z dzieciakiem po pracy. Jeden nie wyobraża sobie jazdy komunikacją miejską, inny tylko ją bierze pod uwagę,
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano: Mało kto zna tę dzielnicę z własnych doświadczeń, bo to jedna z najsłabiej zaludnionych dzielnic. To typowa sypialnia na uboczu miasta, do której nie ma po co jechać w jakimkolwiek celu. No może poza pałacem Sobieskiego, ale wtedy widzi się pałac i ogrody, a nie blokowisko Wilanowa. Do tego to niezłe zadupie z beznadziejnym dojazdem. Dopiero za 3 lata jak będzie tramwaj to można będzie ten rejon nazwać miastem.
  • Odpowiedz
mnie ze w takich tematach nikt nigdy nie poleca Wilanowa


@AlfredoDiStefano: mnie zastanawia jakie są zalety - drogo, daleko, dojazd do centrum wisi na jednej ulicy, nie ma tramwaju czy stacji kolejowej by jakoś omijać korki.
  • Odpowiedz
@xDrope: zależy od budżetu
Powszechnym uznaniem cieszy się stary Mokotów/Żoliborz
Jeśli jednak nie jestes milionerem to proponuje dalsze dzielnice obok linii tramwajowych np Bródno, Piaski.
Imo tramwaje w stolicy są najlepszym środkiem transportu, wygodne, nowoczesne, nie stoją w korkach, dużo bardziej rozwinięta sieć niż 2 nitki metra.
  • Odpowiedz
@xDrope proponuję Mirów, blisko dosłownie wszędzie ( ͡º ͜ʖ͡º), bardzo dobra komunikacja miejska, centrum bez uczucia natłoku jak w śródmieściu, ogólnie najlepsza dzielnica jak dla mnie do tej pory ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz