Wpis z mikrobloga

  • 565
#ford jego mać mnie dyma już mocno, zawsze bronilem samochodow Forda bo dobrze mi się jeździło ale to co się dzisiaj kolejny raz odjaniepawliło na serwisie Ford Store w Gdyni to mnie krew już zalewa.
Przy okazji wymiany opon i jakiejś tam akcji serwisowej przeprowadzono sprawdzenie samochodu przed zimą. Spoko luz, lepiej być na zimę przygotowanym. Po sprawdzeniu informacja - wyciek z pompy wtryskowej, wymiana około 4000zl. Oczywiście po rabatach dla stałego klienta. Sporządzono ofertę, dostalismy czas żeby się zastanowić. Dodam że auto ma teraz około 3 lat i ponad 90tys km. W domu olśnienia przecież przedluzylismy gwarancję przy okazji ostatniego serwisu. Ford Gwarancja12 do ręki i do salonu umówić się na wymianę. Na miejscu kiedy serwisanci zobaczyli gwarancję natychmiast stwierdzili że sprawę trzeba dokładnie sprawdzić bo przecież to moze tylko mały wyciek. Wymienili by uszczelnienia a to już nie podlega gwarancji. Doradzcie: zgodzić się na wymianę uszczelnień i płacić czy walczyć o wymianę pompy na gwarancji skoro tak się oferowali wcześniej. Jak dla mnie to zwykły skok na kasę.
Dodam tylko że za ostatni serwis płaciłem 5tys bo znaleźli wyciek na chlodnicy( oczywiście nie podlega gwarancji) wcześniej przy okazji zwykłego przeglądu oleje +olej w skrzyni, hamulce 4 tys zostało na miejscu. Ogólnie na samochodzie nie oszczędzam bo jeździ żona i dzieci ale wydaje mi się że wchodzę na jakiś wyższy poziom dymania mnie na kasę.

Może ktoś poleci jakiś dobry niezależny serwis Ford w okolicach Gdyni?

#ford #motoryzacja #serwis #fordgownowort #fordgalaxy
mechanior - #Ford jego mać mnie dyma już mocno, zawsze bronilem samochodow Forda bo d...

źródło: comment_hyqZWhBZv2muhOjTXKVuDvRWREimBN0l.jpg

Pobierz
  • 185
  • Odpowiedz
@mechanior zrób sobie ekspertyzę w innym salonie. Jak wyjdzie, że Cię okłamali: sąd, policja (próba wyłudzenia na 4 tys), info do centrali forda i najlepiej jeszcze do mediów branżowych.
  • Odpowiedz
  • 2
@Ortofenylofenolan_sodu głównie dlatego że kolejny samochód to też miał być ford(zupełnie jak poprzedni S-max) , najłatwiej mi wtedy przychodzi zostawić stary. Dochodzi też złudne uczucie spokoju, skoro wszystko robisz w ASO to powinno być ok. A tu taki uj.
  • Odpowiedz
Mieliśmy to samo z rozrządem w fabii 1.2 TSI, przebieg 55kkm jeden łańcuch wymienili po 8kkm, a potem że trzeba wymień już za swoje, tylko jak się okazało, że cała flota stoi na skodzie i kolejne auta czekają na zakup, a my zaproponowaliśmy żeby zrobili to co najmniej po kosztach bo auto nowe i przy takim przebiegu problemy, to nagle stwierdzil ich mistrz, żeby jeździć i obserwować bo w sumie to jednak
  • Odpowiedz
@mechanior: polecam kupować auta od ajzatów pracoholików
kia, hyundai, toyota ewentualnei alfa romeo lub volvo. Alfa bardzo się podciągnęła jeśli chodzi o trwałość i do tego świetny, wyróżniający się design. A na reszta lać ciepłym moczem bo dzieje się w właśnie takie gówno. No chyba, że jesteś bogaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@superparts_pl robiłem u nich serwis i musiałem to wymienić żeby pobili gwarancję Ford G12, trochę z braku czasu. Jak się okazuje gwarancja G12 oznacza Gówno przez 12 miesięcy ci wymienimy na gwarancji.
  • Odpowiedz
To jest powód dla którego chyba nigdy się na nowy wóz nie zdecyduje


@Piro3202: ja również. Nie rozumiem kupowania nowych aut. Tzn. jeszcze jakieś klasy premium to tak, ale kompakty do miasta? Plastik na plastiku, korby z tyłu, głośniki tylko z przodu, kołpaki - cena ok. 50k. XD

Gwarancja to złudna rzecz w przypadku samochodów. Wolę kupić używkę i serwisować u zaufanych ludzi bez stresu i problemów.
  • Odpowiedz
5k za chłodnicę, jakieś 4 tysiące za wyciek zapewne spod jakiejś uszczelki, nie wiem ile musiałbym zarabiać żeby dać się tak #!$%@?ć jak OP czy inni wspomniani właściciele nowych aut we wpisach, ale no nawet zarabiając wykopowe 15k miesięcznie to z szacunku do pieniądza i do siebie samego bym się tak nie dał xD ludzie kupują nowe auta za masę kasy, po czym na wymianę jakiś pierdół wydają kwoty, które przy używanym
  • Odpowiedz
Ford Store z siedzibą w Gdyni


@MentorPL: @mechanior: czyli piszecie, że to FordStore Euro-Car Gdynia. Czy to jakiś inny? Bo muszę mieć pewność na przyszłość czy to na pewno FordStore Euro-Car Gdynia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mechanior: ruchaja Cie jak chca. Pisz do forda koniecznie jaka akcja, dodaj ze masz konto na wykopie i rozpetasz guwnoburze jak Ci nie pomoga. Nie jedna rzecz wykop zniszczył
  • Odpowiedz
  • 0
@mericcolo no właśnie na miejscu od razu była mowa o wymianie ale dali czas się zastanowić. Też się boję że będą teraz kombinować i tlumaczyc , właściwie już kombinują.
  • Odpowiedz
@mechanior: Zmień ASO. Eurocar to jest katastrofa. Kumplowi w Mondeo, jako przyczyne nie działającej klimy podali padnięty kompresor i koszt na 6k pln.
Koleś się wycofał, odstawił auto do BIG a tam wymienili... wentylator chlodnicy wraz z przekaźnikami. Za darmo. Bo z VIN wyszlo ze jest akcja serwisowa.
  • Odpowiedz