Wpis z mikrobloga

#ford jego mać mnie dyma już mocno, zawsze bronilem samochodow Forda bo dobrze mi się jeździło ale to co się dzisiaj kolejny raz odjaniepawliło na serwisie Ford Store w Gdyni to mnie krew już zalewa.
Przy okazji wymiany opon i jakiejś tam akcji serwisowej przeprowadzono sprawdzenie samochodu przed zimą. Spoko luz, lepiej być na zimę przygotowanym. Po sprawdzeniu informacja - wyciek z pompy wtryskowej, wymiana około 4000zl. Oczywiście po rabatach dla stałego klienta. Sporządzono ofertę, dostalismy czas żeby się zastanowić. Dodam że auto ma teraz około 3 lat i ponad 90tys km. W domu olśnienia przecież przedluzylismy gwarancję przy okazji ostatniego serwisu. Ford Gwarancja12 do ręki i do salonu umówić się na wymianę. Na miejscu kiedy serwisanci zobaczyli gwarancję natychmiast stwierdzili że sprawę trzeba dokładnie sprawdzić bo przecież to moze tylko mały wyciek. Wymienili by uszczelnienia a to już nie podlega gwarancji. Doradzcie: zgodzić się na wymianę uszczelnień i płacić czy walczyć o wymianę pompy na gwarancji skoro tak się oferowali wcześniej. Jak dla mnie to zwykły skok na kasę.
Dodam tylko że za ostatni serwis płaciłem 5tys bo znaleźli wyciek na chlodnicy( oczywiście nie podlega gwarancji) wcześniej przy okazji zwykłego przeglądu oleje +olej w skrzyni, hamulce 4 tys zostało na miejscu. Ogólnie na samochodzie nie oszczędzam bo jeździ żona i dzieci ale wydaje mi się że wchodzę na jakiś wyższy poziom dymania mnie na kasę.

Może ktoś poleci jakiś dobry niezależny serwis Ford w okolicach Gdyni?

#ford #motoryzacja #serwis #fordgownowort #fordgalaxy
mechanior - #Ford jego mać mnie dyma już mocno, zawsze bronilem samochodow Forda bo d...

źródło: comment_hyqZWhBZv2muhOjTXKVuDvRWREimBN0l.jpg

Pobierz
  • 185
@mechanior: Z ciekawości przejrzałem właśnie kalkulacje naprawy Volvo v60 cross country 2018. Po delikatnym uderzeniu w murek podczas którego została naruszona chłodnica. Robiłem to z AC w ASO. Serio. Robią Cię tam dobrze w tym fordzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mechanior:
Za wymianę chłodnicy w Subaru zapłaciłem max 2500, wiec chyba Cię tu kolego naciągają.

@zaspanyziom: Ja mam złe doświadczenia z serwisem bmw (nawiasem mówiąc kupionym w EuroCar, którego serwis chce naciągnąć OPa). Dopoki nic się nie dzieje z autem i chcesz płacić 800zl za wymianę oleju, to serwis jest gotowy Ci pomoc we wszystkim, ale jak faktycznie trzeba coś zrobić, to przeciągają, odwlekają i odwalają chałturę. Mi coś stukało
@poczekaj: bo w przeważającej większości ma się spokój na lata. Zawsze mam nowe i mogę potwierdzić, że tak jest, a takie historie to nie jest reguła jak kolegów, którym bardzo współczuję.
@Krupier: @20VT: Kocham takie tłumaczenie sobie dlaczego nie ma się nowego auta. Jedyny powód dlaczego ktoś nie ma nowego auta jest taki, że Cię na nie nie stać i tyle. Telefony, telewizory, ubrania jakimś sposobem kupujecie nowe (zazwyczaj). Przecież też można kupić używane i mieć taniej. Gdybyście zaczęli zarabiać 20-50k/msc sami byście lecieli z wywieszonym jęzorem po nowe BMW, ew Passata.
Wbrew pozorom nowe nie są tak wadliwe jak się
@mechanior: Widzę wykopki nadal w formie, kupują samochody z salonu za grube tysiące, a nadal ich boli dupsko w wydaniu kilku tysiaków za naprawę xD

Jak cię nie stać na utrzymanie samochodu to kup taki za 20 kafli i jeździj do warsztatu do pana Józka, co taką pompę ci zmieni za 300 złotych czy tam za ile. Ale no tak, furą z salonu się lepiej pokazuje na mieście (a raczej na
Nawet jeśli trzeba by było wstawić nową chłodnicę z nowymi przewodami, a jej wymiana wymagała by zdejmowania zderzaka i paru innych bzdetów to dam sobie ręką uciąć, że to nie powinno tyle kosztować.


@John_Player_Special: uważaj z takimi deklaracjami, bo możesz stracić rękę. W dzisiejszych czasach zderzaki potrafią być naszpikowane czujnikami, radarami i kamerami. Po zdjęciu zderzaka, zgodnie z procedurą producenta wszystkie te czujniki trzeba na nowo skalibrować. W różnych modelach samochodów
@nie_programista_20k dokładnie, tylko o to chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz rację, jakbym zarabiał 20-50k miesięcznie to pewnie bym nawet sobie inną opcją nie zawracał głowy i to jest logiczne, ale...

w zasadzie powinienem mieć w dupie kto na co wydaje swoje pieniądze, ale uwierz że nowe auta kupują nie tylko ludzie którzy zarabiają +10k miesięcznie, a czasem i mniej niż połowę tego i ciężko na to #!$%@?ą
@mechanior: w ogóle mi się wydaje że ludzie na wykopie powinni pisać pod takiem marki jaką mają co robili i ile kasy za to dali, by ludzie co szukają nowego samochodu mieli jakiś pogląd na historię co się psuje, co ile kosztuje. Niby każdy wie ale jak przychodzi do płacenia to bywa różnie z kwotami