Wpis z mikrobloga

Najgorsze co moze spotkac czlowieka to byc czlowiekiem bojaźliwym. Takim ktory sie wszystkiego boi, wstydzi,
- analizuje kazdy moment swojega zycia
- nie moze zasnac bo mu sie przypominaja zenujace sytuacje z przeszlosci
- nie realizuje swoich planow, bo przed ich realizacja wymysla 100 powodow dla ktorych mu sie nie uda
- przejmuje sie opinia innych
- robi wszystko tak zeby kogos nie urazic, zeby w ogole ktos nie pomyslal o nim zle

Taka osoba nigdy nie zyla
  • 81
@PoczciwyChlop: A wiesz że ja też tak mam? I trafiła mi się jedna okazja żeby to zmienić, i trzymam się jej jakby zależało od tego całe moje przyszłe życie, i nie wiem co będzie jeśli nie wyjdzie. I panicznie boję się kompromitacji.

Ale jest pół roku później, ludzie doceniają to co robię, słuchają co mam do powiedzenia (mam na koncie dwie prezentacje na meetupach i jedną na konferencji, w grudniu będę
@JEST-SUPER: Gdzie znaleźć taką pomoc? Ile kosztuje taka terapia (i leki)? Jestem w takiej samej sytuacji, analizuję WSZYSTKO, boję się WSZYSTKIEGO i WSZYSTKICH, ciągle mam obniżony nastrój i utrudnioną koncentrację, czasami jedynie mam takie wystrzały dobrego humoru i samopoczucia ale częściej są dni, kiedy czuję się jak żywe gówno które nie potrafi nic i nie potrafi się do nikogo odezwać a brzmi jakby miało kluchy w gębie. Mam dosyć siebie.
@Marianoo21: Najlepiej poszukać psychiatry na znanym lekarzu, koszt wizyty to 150/120zł. U mnie wyglądało to tak, że pierwsza wizyta trwała około godziny, podczas której lekarz wypytywał o to jak się obecnie czuję, nawyki, myśli samobójcze itd. Nie zagłębiał się za bardzo w przeszłość. Dostałem receptę na leki+zwolnienie z pracy na 3 tyg. Kolejna wizyta po miesiącu brania leków, żeby obgadać czy działają i czy są jakieś skutki uboczne. Sam koszt leków
analizuje kazdy moment swojega zycia

- nie moze zasnac bo mu sie przypominaja zenujace sytuacje z przeszlosci

- nie realizuje swoich planow, bo przed ich realizacja wymysla 100 powodow dla ktorych mu sie nie uda

- przejmuje sie opinia innych

- robi ws


@PoczciwyChlop: Miałem to ale stwierdziłem że trzeba z tym walczyć. Powiem tak: nadal się wszystkim przejmuję jednak staram się robić to co mi pasuje a nie komuś. Jednak
@PoczciwyChlop: To jest generalnie cały proces, który trzeba przejść, nie ma jakiejś sztuczki, musisz przerobić sytuacje ze swojego życia, gdzie nauczyłeś się wstydu, co Ci on dawał, jakie masz założenia na temat siebie, świata, co do siebie mówisz w głowie. Generalnie masz większą samoświadomość, wiesz dlaczego pojawiają się w Tobie pewne emocje, zastępujesz je innymi itd. Po prostu się zapisz, a nie analizuj tego, jeśli chcesz zmian w życiu, to będą
@PoczciwyChlop: Społeczeństwo nie akceptuje nieudaczników, niezależnie od płci. Widać to na przykład po zmieniającym się podejściu do "matek na pełny etat" - kiedyś kobieta wychowująca przez całe życie dzieci była stawiana na równi z ludźmi osiagajacymi karierę, dziś coraz częściej takie kobiety są piętnowane.