Wpis z mikrobloga

Najgorsze co moze spotkac czlowieka to byc czlowiekiem bojaźliwym. Takim ktory sie wszystkiego boi, wstydzi,
- analizuje kazdy moment swojega zycia
- nie moze zasnac bo mu sie przypominaja zenujace sytuacje z przeszlosci
- nie realizuje swoich planow, bo przed ich realizacja wymysla 100 powodow dla ktorych mu sie nie uda
- przejmuje sie opinia innych
- robi wszystko tak zeby kogos nie urazic, zeby w ogole ktos nie pomyslal o nim zle

Taka osoba nigdy nie zyla
  • 81
@kakuter: Samotne matki piętnowane są wśród stulejarzy i im podobnych, którzy nieironicznie używają słowa "p0lka". Samotny rodzic zazwyczaj musi ostro zapierrlać, żeby jednocześnie pracować i wychować dziecko.
Osoba, której jedynym osiągnięciem życiowym jest wychowanie dzieci, a tym bardziej jednego dziecka, jest jałowa.
@PoczciwyChlop: Szkoda, że swój charakter zacząłem zmieniać dopiero po 25 roku życia i przejrzałem na oczy. Niestety, nikt nie uczy człowieka jak żyć i do wszystkiego trzeba było dojść samemu. Tez taki byłem, na szczęście się opamiętałem. Szkoda, że tak późno.
@SweterWPaski: Czuję od ciebie nienawiść do słowa "p0lka", ale ono jest potrzebne bo trzeba jakoś nazywać toksyczne jednostki. Gdyby nie to, pewnie byłby to jakiś wulgaryzm, chyba "p0lka" brzmi ładniej niż "#!$%@?" czy coś takiego, nie?
@PoczciwyChlop
Do przeskoczenia i mówię to na własnym przykładzie gdzie miałem w pewnym momencie bardzo głęboką fobię społeczną.

Nie ma prostego rozwiązania na to i nie polecę ci jak sobie z tym poradzić, mogę ci tylko powiedzieć że da się ogarnąć do marginalnych rozmiarów. A jak się w tym pogrążysz i nie masz w okół siebie ludzi którzy cię wyciągną to to cię zje.
@PoczciwyChlop: mam kolegę co mu rodzice wypominali żeby zrobił prawko, bo będzie przegrywem, nigdy dziewczyny i pracy nie znajdzie nie umiejąc prowadzić auta itp mimo tego, że bał samochodem jeździć. Skończyło się tak, że zrobił prawko, i niedługo po tym przywalił w jelenia. Na szczęście poza paroma złamanymi żebrami i obojczykiem nic mu się nie stało.
Np uzyskanie licencjata ludzie się cieszyli a ja no spoko kolejny papierek do kolekcji


@varmiok: Twoja reakcja to nic dziwnego. Licencjata to każdy debil może sobie zrobić (tak samo zresztą jak i magistra, czy nawet ostatnio inżyniera). A ludziki się nad tym spuszczają jakby byli jakimiś geniuszami :D