Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 110
Dlaczego #marszniepodleglosci jest tak negatywnie odbierany przez środowiska lewicowe? Rozumiem, że wśród uczestników będą zdeklarowani faszyści, ale większość osób to zwyczajni ludzie, którzy cieszą się z tego, że żyją w niepodległej Polsce. Osobiście nie widzę problemu w tym, że mogę iść w ramię w ramię z człowiekiem o odmiennych poglądach. Uważam, że powinny istnieć święta, które potrafią znieść podziały między Polakami, Dzień Niepodległości z pewnością jest dobrym kandydatem.

#neuropa #4konserwy #11listopada #swietoniepodleglosci
  • 71
  • Odpowiedz
kurde ucięło mi. To że Piłsudski nie wytrzymał i stał się "tym złym" jeśli już musimy tak upraszczać - nie znaczy, że nie zawdzięczamy mu w dużym stopniu niepodległości Polski.
  • Odpowiedz
@Sagitarius: to jest słuszna uwaga, że lewicowa narracja w Polsce praktycznie nie istnieje od 1989 roku - i dlatego mamy teraz konserwatywną ofensywę.

Nauczanie historii i języka polskiego w szkołach, lekcje religii przez całą edukację, wybiórcze traktowanie świąt i ignorowanie "niepasujących" szczegółów, pomijanie w debacie publicznej tematów tabu - to wszystko powoduje, że wychowujemy sobie konserwatywne pokolenia (nie w całości, ale przeważająco). O to mam największe pretensje do liberałów, bo mogli
  • Odpowiedz
@tell_me_more: Dobrze że sam zauważyłeś że lewa strona nic nie zrobiła by w tym dniu przyciągnąć typowego Kowalskiego do siebie. Jedyny pomysł to były eventy negatywne, czyli blokady i kontrmanifestacjami, podczas gdy prawa strona zaczynając ponad dekadę temu od marszu kilkuset twardoglowych, stworzyła marsz całego przekroju społecznego. Inicjatywę Komorowskiego przemilcze, podobnie jak zeszłorocznej podpięcie się pisowcow pod marsz niepodległości.
  • Odpowiedz
@Sagitarius: manifestacje to tylko efekt, problemem jest edukacja i debata publiczna. Lewica świętowała rocznicę wyborów 4 czerwca co roku od prawie 30 lat. Tylko co z tego, skoro w edukacji historycznej w Polsce temat nie istnieje a w mediach jest jedynie symbolem zdrady :) ?

Przypisywanie narodowcom popularności marszu, kiedy cała edukacja w kraju od 1989 była nastawiona na tworzenie młodych konserw jest wg mnie nieuzasadnione. I lewica może sobie robić
  • Odpowiedz
@tell_me_more: może młodym łatwiej się utożsamiać z Zaporą niż z Leszek czy Kaczym walacym wode z komunistami w magdalence? Czy chciałbym uczenia realpolitik w szkołach? Jak najbardziej przecież to właśnie Dmowski i endecja były zwolennikami pracy u podstaw i realnego oceniania potencjału niż głupiego machanie szabelką.
BTW ja bym sobie życzył na polskiej scenie politycznej i społecznej, lewicy niepodległościowej. Nie takiej ojkofobicznej i post komunistycznej tylko takiej pochylajacej się realnie nad
  • Odpowiedz
Jak najbardziej przecież to właśnie Dmowski i endecja były zwolennikami pracy u podstaw i realnego oceniania potencjału niż głupiego machanie szabelką.


@Sagitarius: ich "realne ocenianie potencjału" skończyło się pokojem ryskim i likwidacją państw buforowych na wschodzie Polski :) Jedna sprawa co się mówi, inna sprawa jak to się robi i jakie są efekty.

Młodym łatwiej utożsamiać się z tym, o czym wiedzą i o czym non stop się mówi w pozytywnym
  • Odpowiedz
@tell_me_more: ktoś tu chyba za dużo Zychowicza się oczytał( ͡° ͜ʖ ͡°) traktat był niekorzystny z perspektywy dzisiejszych czasów, wtedy perspektywa była inna. Ja uważam go za błąd historyczny, ale potrafię zrozumieć intencje tych którzy go negocjowali.
co do ojkofobii to każdy widzi co chce, ja nawet tu na wykopie widzę tendencje do #!$%@? przez lewą stronę wszystkiego co uważają za za ścianek, "żeby prawaków dupa bolała".
  • Odpowiedz
Polska jak nie da Polaków to dla kogo?


@HarvestinSeason: dla wszystkich, którzy chcą tu mieszkać i uczciwie żyć. Polska od 13 do połowy 20 wieku nie była państwem narodowym, i nie ma powodu żeby ten sztuczny stan trwał.

Europa jak nie dla białych to, dla kogo?


Dla wszystkich, którzy chcą tu uczciwie żyć. Europa wymiera, i albo otworzy się na imigrację jak kiedyś USA - albo pozostanie marginesem świata o którym
  • Odpowiedz
@Emil_Haha: spójrz na to co odwalają neuropki dzisiaj na tagach 11listopada oraz polityka. Bez opamiętania uderzają w polskie barwy narodowe i wrzucają tęczowe abominacje polskich flag i bander.
  • Odpowiedz
@Emil_Haha: Dlatego, że lewakom na ręke jest oczernić kilkaset tysięcy osób i zrobić faszystów z Polaków celebrujących ważne dla nich święto niż tylko kilkaset fanatyków idących z przodu. Lewaków razi to, że ktoś odczuwa przynależność, jest dumny ze swojej narodowości i historii kraju. Dla nich idealne społeczeństwo to różnorodne rasowo, bez tożsamości narodowej itd. Tak samo jak zwykli homo nie chcą mieć nic wspólnego z agresywną ekspansją ideologii LGBT tylko chcą
  • Odpowiedz
Również jeśli ten ktoś wyznaje ideologię, która 70 lat temu niemal doprowadziła do fizycznej likwidacji Twojego narodu?


@zioom: SLD i Razem są w sejmie - o czymś to świadczy...
  • Odpowiedz
@tell_me_more Jako sztuczny stan? To sprowadzanie imigrantów z całego świata w celu dywersyfikacji ludności to jest totalnie naturalny proces. Ja nie chcę jako Polak dzielić się moim krajem z obcymi, szczególnie w liczbie, w której mogli by mnie uzurpować. A w Europie zaraz będzie automatyzacja i tak wysoka populacja i tak będzie nie potrzebna. Europa jest dla Europejczyków, a Polska dla Polaków w pierwszej kolejności.
  • Odpowiedz