Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 110
Dlaczego #marszniepodleglosci jest tak negatywnie odbierany przez środowiska lewicowe? Rozumiem, że wśród uczestników będą zdeklarowani faszyści, ale większość osób to zwyczajni ludzie, którzy cieszą się z tego, że żyją w niepodległej Polsce. Osobiście nie widzę problemu w tym, że mogę iść w ramię w ramię z człowiekiem o odmiennych poglądach. Uważam, że powinny istnieć święta, które potrafią znieść podziały między Polakami, Dzień Niepodległości z pewnością jest dobrym kandydatem.

#neuropa #4konserwy #11listopada #swietoniepodleglosci
  • 71
Organizatorzy marszu to narodowcy i nacjonaliści, część z nich nawet faszyści. Próbują zawłaszczyć symbolikę patriotyczną i polskie święta, choć przypominam polskim hasłem nigdy nie było "Polska dla Polaków", za to było nim "Za Waszą Wolność i Naszą".

Polscy bohaterowie to m.in. Litwini - Piłsudski i Mickiewicz, Białorusin - Kościuszko. Swoją drogą wszyscy trzej - lewacy :) Jakbyś im powiedział, że "Polska dla Polaków" to w najlepszym razie dostałbyś plaskacza. Kiedy Polska była
@Emil_Haha niestety na Marszu nie brakuje typowych zadymiarzy, dwa lata temu jechałem pociągiem do Warszawy i wsiadła "ekipa" - zielsko i browary, #!$%@? w szyby, krzyczenie dość skrajnych haseł... na samym marszu towarzystwo zdecydowanie się wymieszało, ale np antysemickie hasła czy petardy się zdarzały, a to psuje odbiór całości niestety, bo z marszu patriotów robi się cyrk...