Wpis z mikrobloga

Elo !
Opowiem wam, jaki hardkor to jest prowadzić gastro w Polsce xD
jestem już tak zmęczony tym wszystkim użeraniem się z każdym, że mam ochotę rzucić to w #!$%@? xD
Zaczynałem od jednej budy w lutym 2019r, dzisiaj mam już 4 lokale
7msc przekszatłcałem lokal z biurowego na gastronomiczny - walka ze wspólnotą i ADM.
Gdy już udało się otworzyć to zaczeło się od codziennych donosów,sanepid,urząd skarbowy,inspekcja pracy,policja,straż miejska,prezydent miasta itp xD
w samym lipcu miałem 8 kontroli każda z donosu.
Wczoraj dostałem polecony od jakiegoś mecenasa, że lokal zaburza mir domowy mieszkańcom, którzy mieszkają nad lokalem, gdzie oczekują "Wymiernej rekompensaty majątkowej, która wynika z doznawanych krzywd powodowanych przez uciążliwości wibroakustyczne"
do tego z innego lokalu, wspólnota grozi mi sądem, ponieważ nie zgadzają się na prowadzenie gastronomii xD
(wymyślili, że lokal może być czynny tylko o 12-20:00 + mase innych pierdół, jak znajde, to wrzucę protokół z zebrań wspólnoty i zobaczycie jaki to jest beton xD )
A, ja nawet alko nie sprzedaje :D
#polska #dzialalnoscgospodarcza #gastronomia #pracbaza #chlewobsranygownem
  • 86
@karol91plch: Jak są Kuchenne Rewolucje i pokazują właścicieli lokali, którzy nierzadko wyglądają na 50-latków a na dole przy imionach podpisane że mają 28-30 lat, to w sumie obrazuje co ta branża potrafi zrobić z człowiekiem pod względem stresu.
Opowiem wam, jaki hardkor to jest prowadzić gastro w Polsce xD


@karol91plch: Hardkor to jest w ogóle w Polsce prowadzić działalność gospodarczą. Tak narzekałem na swojego byłego szefa do czasu aż od pół roku mam własną działalność i zaczynam go rozumieć. Ile trzeba się #!$%@?ć i ostresować, żeby cokolwiek zrobić to głowa mała. A ja mam tylko jednoosobową działalność usługową. Nie mówiąc już o o klientach, którzy spóźniają się z fakturami.
@karol91plch:
Jedyne co do mnie przemawia to sytuacja, która jest stała się niedaleko mojego miejsca zamieszkania- lokal zamknięty na dniach. Mieszkańcy bloku skarżyli się na smród spalenizny przez cały dzień pracy lokalu i siadło- musieli zamknąć. I rzeczywiscie, przechodząc obok bloku #!$%@?ło w promieniu ze 30m spalonym olejem a że zapachy idą do góry to własciciele balkonów musieli mieć ciekawe doznania na codzień.
@Atalas: Kup mieszkanie nad lokalem usługowym, a potem płacz, narzekaj i żądaj 'odszkodowań'. xD


@hokus_pokus: żeby Cię życie nie zweryfikowało, gdy będziesz miał za sąsiada brudasa, zbieracza xD Na klatce będzie waliło gównem, robaki wchodziły po elewacji do mieszkania, a ktoś kto przeczyta wypowiedź o twojej bezradności w walce z sąsiadem i skomentuje to:

"kup mieszkanie w bloku, a potem płacz, narzekaj na sąsiadów i żądaj odszkodowań xD dom trzeba
@Janko29: To dość skrajny przypadek, nie sądzisz? OP napisał, że smrodu oraz syfu nie robi i było to kontrolowane, a hałas do pewnej godziny jest przecież normalny jak masz lokal. Jak im się nie pasuje, to naprawdę nie wiem, czemu kupowali mieszkania nad lokalami usługowymi. Tutaj nie ma żadnego złomiarza u którego lęgną się karaluchy, jest knajpa. po prostu to są nieogarnieci ludzie, którzy kupili mieszkanie w takim, a nie innym
Tak samo robią barany kupujace mieszkania w pobliżu lotnisk, albo oczyszczalni ścieków. Najpierw nie myślą, a potem 'olaboga, samoloty hałasujo, zamknoć lotnisko!'.


@hokus_pokus: czyli ludzie którym to przeszkadza wprowadzili się tam po OPie czy kto był pierwszy w tym miejscu? xD Sorry, ale nie wierzę w sytuacje gdzie ludzie się uwzięli na OPa bez powodu.

OP napisał, że smrodu oraz syfu nie robi i było to kontrolowane, a hałas do pewnej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karol91plch: chłopie widać, że nie siedziałes w gastronomii ani chyba znajomych nie masz... Robisz tak, że jak wchodzisz do budynku to robisz remont klatki schodowej sąsiadom i dajesz promo dla mieszkańców przez pierwszy tydzień. Robisz sobie dobry PR na start a potem do zamówień sąsiadom dorzucasz cole czy inne badziewie. Z ludźmi trzeba umieć żyć