Wpis z mikrobloga

Spolszczona mapa części Anglii dla naszych lotników służących w RAF podczas II WŚ. Miała na celu spowodować łatwiejszą integrację Polaków na Wyspach. Jak wam się podobają nazwy? ;) Moim faworytem jest "SAUFEND ON sji".
_______________________
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

#historia #wojna #nauka #mapy #liganauki #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zainteresowania #wielkabrytania #swiat #historiapozahoryzont #lotnictwo #emigracja #samoloty
sropo - Spolszczona mapa części Anglii dla naszych lotników służących w RAF podczas I...

źródło: comment_zbKUe3zQIhxptoFpmVBUMXiZold4qTBF.jpg

Pobierz
  • 12
@sropo: musiałam na mapie sprawdzić, co oni tak fonetycznie zapisali: Kolczeste(r), Sau(th)end on si - F nie jest zamiennikiem TH, Grejs Feły (co to jest FEREK???), Gily(nh)gem (skąd DŻ i V???) , Roczeste(r), no i Biszops Stoodfeed (długie O i długie E). Nie mam pojęcia, kto w ten sposób wymawia, jak podano na tej mapie, ale niektóre nie są nawet podobne do oryginałów (°°
F nie jest zamiennikiem TH


@julianna_cebulanna: To jak zapiszesz th tak żeby lotnik w kokpicie lecąc mógł to zrozumieć? Ja na ten przykład w niektórych wyrazach zamiast th mówię f i nigdy jeszcze nie było tak, żeby ktoś mnie nie zrozumiał.