Wpis z mikrobloga

Czytam jakiś gówno wywiad z autorką ksiażki "Rozwody po Polsku"

pierdu, pierdu i takie tam, ale jedna rzecz mnie po prostu przeraziła..

Obczajcie fragment o oskarżeniach o molestowaniu własnych dzieci przez ojców .

Sędziowie stali się bardziej czujni i zostały wypracowane procedury, jak należy postępować, kiedy pojawia się taki zarzut. Także wiedza psychologów na ten temat jest nieporównywalnie większa niż kiedyś, znacznie lepiej potrafią diagnozować molestowane dzieci. Ale w dalszym ciągu, kiedy pojawia się takie oskarżenie, sytuacja robi się naprawdę poważna.

Przeważnie sąd na wszelki wypadek ogranicza kontakt ojca z dzieckiem do czasu wyjaśnienia sprawy. A takie wyjaśnienie może potrwać. *Ponad 99 proc. tego typu oskarżeń w sprawach rozwodowych jest nieprawdziwych*. Ich cel jest jeden - zaszkodzić mężowi, ograniczyć jego kontakt z dzieckiem, upokorzyć, wystraszyć, poniżyć.


Ponad 99 % ?
Dokąd zmierzacie #rozowepaski

#zwiazki #logikarozowychpaskow
  • 65
@VeleiN: ale nawet jakby to było na mniejszą skalę to to ma prawo oburzać, bo to jest straszne. I nie tylko mężczyzn. Z jednej strony nie jesteśmy w stanie uniknąć fałszywych oskarżeń, z drugiej strony - nie masz pojęcia, czy człowiek którego znasz na codzień i jest aniołem, w domu nie jest potworem. Znałam takiego jednego poszkodowanego, co to sąd mu ograniczał widzenia z dzieckiem bezpodstawnie, a babce nikt nie wierzył,
@michal_szn: dopóki nie będą wymierzane surowe kary za fałszywe oskarżenia to nic dziwnego, że jest tyle tych oskarżeń. Skoro nic się nie może takiej kobiecie stać, to zawsze warto próbować. Jeżeli się uda, to znienawidzona osoba idzie na długie lata do więzienia, dodajmy że wyrok za takie przestępstwo z automatu stawia cię w więzieniu na najniższej pozycji. To ostatnie ponoć uległo zmianie w ostatnim czasie, ale z całą pewnością wyrok za
@agaciksa: Rozumiem, ale niech chociaż po umożeniu taki ojciec ma jakieś bonusy. Bo po ograniczeniu kontaktu to matka może mu jeszcze zarzucić nieinteresowanie się dzieckiem i znowu facet ma przesrane.
Temat rozwodów i tego, co robią kobiety podczas rozwodu znam od podszewki (żony nie mam, działałem dużo społecznie) - to jest taki dramat, że ciężko w to uwierzyć

- w sądach rodzinnych około 90% sędziów to kobiety, duża ich część to sfrustrowane kobiety, które z automatu dają wiarę kobiecie z racji tego, że jest kobietą
- alienacja dziecka przez kobietę w stosunku do męża występuje niewiarygodnie często, mężczyzna nic nie może z
@michal_szn: Tak samo jest jeżeli chodzi o związek sam w sobie. Zero brania odpowiedzialnośći, zrzucanie winy.. i aby jak najbardziej faceta upokorzyć i zniszczyć.. Kobiety to nie są ludzie. W sensie nie ma w nich człowieczeństwa. Znaczna większość, za dużo przypadków z życia znam, czy sam doświadczyłem aby uznać to za jakiś nie wielki procent kobiet. Miażdżąca przewaga kobiet.
Ale lekka nadzieja się tli, że są i normalne. Ale tego nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal_szn: bardziej mnie zastanawia - skoro procedura w 99% przypadków jest nieprawidłowo zastosowana, to dlaczego nikt #!$%@? w tym bunczystanie nie pomyślał nad tym żeby ją dopracować/zmienić/usunąc. No chyba gorszej statystyki nie można mieć, ale nie przeszkadza to w rozdawaniu ograniczeń na prawo i lewo.
@Janusz_Sportu:

Btw, jako tzw lewak w ostatniej chwili nie zagłosowałem na Wiosnę w wyborach, bo oni maja taki pomysł w kwestii walki z przemocą domową, ze jak kobieta zgłosi przemoc to policja przyjeżdża i bez postępowania izoluje faceta z chaty XD. Przecież to by było tak nadużywane ze absurd.

Kolejna duszyczka ocalona ze szponów socjalistycznej zarazy, radujmy się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Dutch - @Janusz_Sportu: 
Btw, jako tzw lewak w ostatniej chwili nie zagłosowałem na W...
źródło: comment_cqyWMm4y1xcI7fNShCiKNjePTkH3a2eR.jpg
@powaznyczlowiek:

za nakłanianie dziecka to kłamstwa że było molestowane powinny grozić bardzo poważne konsekwencje


I wszystko w temacie, tak samo jak z oskarżeniami o gwałt. Jakby jebnięta proca wiedziała że za takie fałszywe pozwanie pójdzie na 2 lata do pudła bez żadnych zawiasów i grube zadośćuczynienie finansowe to ilość fałszywych donosów spadła by pewnie o jakieś 90%.