Wpis z mikrobloga

Cięcie litego drewnianego blatu do nowej kuchni - wyrzynarka odmawia posłuszeństwa i praca staje przed południem. W normalnym państwie można by podjechać do sklepu budowlanego i kupić nowy sprzęt, ale w pisolandii zakazali handlu. Popierający noszenie kagańców pewnie stwierdzą, że powinno się kupić drugą wyrzynarkę na zapas. Tfu!
#zakazhandlu #bekazpisu
ciemnienie - Cięcie litego drewnianego blatu do nowej kuchni - wyrzynarka odmawia pos...

źródło: comment_Hwc5S65ecMonaNeR5fI1uHbmmcim404a.jpg

Pobierz
  • 124
@hpiotrekh: Czasem coś robię w niedziele, ale staram się nie przeszkadzać innym ludziom i zorganizować tak prace, żeby nie było za głośno. Na wszystko musicie mieć zakazy albo nakazy? Jakbym mógł porozmawiać później z sąsiadem jakbym #!$%@?ł co niedziele? Pamiętajmy, że to Polska, kiedy mam remontować jak nie w weekend?
@ciemnienie: Nie miałem na myśli sąsiadów, po zdjęciu myślałem, że może mieszkasz w domu wolnostojącym. Chodzi o to, że wiesz, że w niedzielę sklep jest nieczynny, i w razie gdy coś będzie potrzebne to nie dokupisz i w takim terminie zaczynasz remont. Sklep nie jest czynny całodobowo, więc jakbyś w dzień zwykły robił remont poza godzinami otwarcia sklepu do kogo byś obwinił za niemożność kontynuowania, gdyby czegoś zabrakło?

zakaz zakazem, ale
@chilon: Człowieku Polska to mój kraj i chcę żeby był wolny, i żeby ludzie w nim mieszkający byli wolni. Chciałbym żebyśmy potrafili się dogadać nie ustanawiając jakichś błahych ustaw. Obecnie jest masa ustaw kontrolujących życie społeczne, bo planista sobie tak postanowił... I jak my mamy się nauczyć dogadywać jak cały czas się opieramy na tym niewolniczym prawie?
@szajbat: tez bym chciał ale niestety #!$%@? mniejszość wymusza pisanie zakazów i nakazów dla reszty normalnych. No pomyslalbys że ktoś się będzie skarżyć na pracę rolnika na wsi? Albo że kogut pieję, albo że dzwony od kościoła biją?