Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mieli, czy bardzo złym pomysłem jest jechanie do Holandii 1100 KM w jedną stronę starym 19 letnim autem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Silnik 1.6 SR z gazem, co należałoby sprawdzić przed taką podróżą, co wymienić na zapas (olej z filtrem to wiadomo, ale może np. kable zapłonowe?) i co zabrać w razie problemów?

Plan taki:
Wymiana oleju i filtrów
Wymiana świec zapłonowych

Zabranie:
Kable rozruchowe
Płyn chłodniczy
Olej na dolewkę
Komplet żarówek i bezpieczników
Podstawowe narzędzia (klucze, kombinerki itd.)

#motoryzacja #samochody #vag #golf
  • 17
@aarahon: To jest tylko 1100km, nawiasem prędzej rozrząd mu strzeli jeżdżąc 100km po mieście niż przy stałym obciążeniu 550km (to nie są wytwory PRL by na krótką przejażdżkę 1100km brać drugi silnik na zapas) nawiasem w tym roku 20 letnim rzęchem zrobiłem wycieczkę na Gibraltar i spowrotem i wiecie co się zepsuło? Nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: rozrząd wymieniałem niecałe pół roku temu z pompą wody, wymiana płynu chłodniczego i paskiem wielorowkowym więc raczej strzelić nie powinien ani jeden ani drugi pasek
Zabranie:

Kable rozruchowe

Płyn chłodniczy

Olej na dolewkę

Komplet żarówek i bezpieczników

Podstawowe narzędzia (klucze, kombinerki itd.)


@Rst00: Z podstawowych rzeczy dorzuć: duckt tape, nóż do tapet oraz długie trytytki - ale to już zestaw zaawansowanego druciarza/offroadowca ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ogólnie z racji popularnego silnika czy to w Niemczech czy Holandii pomoc znajdziesz bez problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomaszq: nie no, planowałem jechać max 110-120 całą trasą bo zauważyłem że przy jeździe z większymi prędkościami (typu 140) silnik bierze więcej oleju. Przy poruszaniu się tak do 120 km/h jest znacznie lepiej i oleju bierze rozsądne, akceptowalne ilości.
@mechaniczny_pomidor: akurat pasek najczęściej strzela przy rozruchu (uszkodzone zęby) i przy stałym obciążeniu z kilku powodów:

- uszkodzenie przez olej silnikowy


- uszkodzenie przez rolkę prowadzącą


- uszkodzenie przez napinacz


- uszkodzenie przez zatarte łożysko/pompę wody


Miasto to mniej tego typu awarii.

@Rst00: Przypomniało mi się że kiedyś wąż od wody mi pękł przy długiej trasie. Przy samym króćcu przy silniku, najprawdopodobniej od wibracji, wystarczyło ściągnąć opaskę, uciąć wąż, założyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bigos555: tak
@ZjadamChmury: a coś możesz polecić? Wyjazd na jakieś 2 tygodnie czyli: trasa - 2 tygodnie spokoju - trasa czyli pewnie najlepiej jakieś assistance na miesiąc. Zdaje sobie sprawę że może się #!$%@? wszystko ale jak mi ładnie np. czujnik ABSu to jakoś ostrożnie można dojechać a jak mi padnie cewka to już gorzej :P