Wpis z mikrobloga

#pracbaza #korposwiat
Mircy jak ja sie wscieklam to ja nie.
Jestem w tygodniowej delegacji sluzbowej i obmyslam plan jak sie zachowac po powrocie.
Moja firma wyslala mnie do Bulgarii. Mnie i 10innych pracownikow. Mielismy jechac autokarem (ok 16h trasa, 1400km). Podstawily sie dwa male busy 9osobowe. Kazdy z jednym kierowca. Uznalismy ze to ryzykowne i nie zgadzamy sie jechac z 1kierowca. Moja firma nie wyrazila zgody na pobyt w hotelu na odpoczynek w polowoe trasy bo to kosztuje. HR skontaktowal sie z przewoznikiem, ktory potwierdzil ze w Czechach dosiadzie sie 2gi kierowca. Wsiedlismy wiec i pojechalismy. W czechach kierowcy nas wysmiali i powiedzieli ze za taka kase jaka placi nasza firma oczekiwanie 2kierowcow to zart. Probowalismy sie kontaktowac z kierownictwem ale nagle przestali odbierac. Totalna olewka. Nie wiedzielismy co robic. Finalnie skonczylo sie tak ze dojechalismy do celu z jednym kierowca ktory prowadzil 21h bez przerwy. Ciezkie warunki, mgla. Duzo stresu. Kierowca na jakichs dragach wiec nie zasypia. Zero poczucia odpowiedzialnosci przez managerow. Nikt nie jest winny sytuacji bo nie potrafia wytypowac miedzy soba osoby odpowiedzialnej za organozacje wyjazdu. Jestesmy na moejscu juz 5dni i nikt noe zadzwonil zapytac czy dojechalismy, albo ze nas przepraszaja. Za to dzaonia z normalnymi poleceniami sluzbowymi jak gdyby nigdy nic. Korpo zatrudniajace 700osob.... Jak byscie sie do takiego czegos odniesli
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pomaranczkawcurry: ja bym sie zawinela na twoim miejscu jak najszybciej z tego burdelu, Mirabelko. Takich sytuacji będzie wiecej. 21h autokarem na wyjazd służbowy xDDDD a lot do bulgarii jakims ryainarem pewnie za 2stowki i trwa ok 2h xD jakim cudem w ogółe zgodziliscie sie na ten autokar?
  • Odpowiedz
  • 0
@rybsonk to czemu nikt poza tymi dwoma krajami, które wspomniałem nie wymaga takiej ewidencji ani nie sprawdza czasu pracy kierowcy w autach do 3.5 tony? Przecież dopiero chcą wprowadzić takie przepisy no chyba, że ci co jeżdżą z ludźmi mają osobne tu akurat się nie znam.
  • Odpowiedz
czemu nikt poza tymi dwoma krajami, które wspomniałem nie wymaga takiej ewidencji ani nie sprawdza czasu pracy kierowcy w autach do 3.5 tony? Przecież dopiero chcą wprowadzić takie przepisy no chyba, że ci co jeżdżą z ludźmi mają osobne tu akurat się nie znam.


@reddml: bo ta ani inne ustawy nie wymagają ewidencji, co nie zmienia faktu, że gdy wysyłasz kierowcę żeby jechał 16h ciągiem to łamiesz prawo
  • Odpowiedz
@pomaranczkawcurry jak by przekroczyli mój punkt wrzenia to bym wrócił na własny koszt #!$%@?ł wypowiedzenie za porozumieniem stron bez stosunku pracy a jak nie to l4 i Elo xd

Swoją drogą nie słyszałem jeszcze o czymś takim żeby firma wysyłała pracowników taki kawał jakimiś autokarami #!$%@? 20h do Bułgarii jak jakaś kurla wycieczka zakładowa w latach 80 :p

Chyba że nie masz możliwości zmiany pracy od ręki to nie wiem co
  • Odpowiedz
@pomaranczkawcurry juz trochę za późno, ale pierwszy raz słyszę o delegacji, gdzie się jedzie tak daleko autobusem xd mówisz, że nie masz zamiaru jechać 21h autobusem. Czy ta praca jest ważniejsza od twojego bezpieczeństwa?
  • Odpowiedz