Wpis z mikrobloga

@koroluk: Test na głupotę to zaplusowanie twojego komentarza, bo jeśli ktoś myśli, że osoby pobierające świadczenie nie są na tym stratne, to jest debilem. Podobnie o nim świadczy wiara w redystrybucję dóbr.
  • Odpowiedz
@koroluk: Musisz być przerażająco nieinteligentny, jeśli nie rozumiesz, że kiedy całe społeczeństwo zrzuca się na świadczenie, z którego korzysta tylko część (w tym przypadku około 1/4), to owa cześć NIE zyskuje, nawet jeśli jest tylko mniejszością. Istnieją jeszcze takie skomplikowane dla ciebie słowa jak inflacja oraz mniejsze zarobki spowodowane bezrobociem i wiele innych ekonomicznych aspektów. Zyskują na tym ewentualnie osoby totalnie nie płacące podatków, tylko że wtedy jest to zwyczajna kradzież.
  • Odpowiedz
mniejsze zarobki spowodowane bezrobociem


@Prylik: Jeśli już tak się podpierasz E K O N O M I C Z N Y M I aspektami i piszesz ironicznie o "skomplikowanych słowach jak inflacja", to warto żebyś znał definicję bezrobocia, której studenciaki ekonomii uczą się na pierwszym semestrze.
  • Odpowiedz
kto uwaza, ze osoby pobierajace 500+ sa na tym stratne jest debilem


@L4rs: kto uwaza, ze osoby pobierajace 500+ nie sa na tym stratne jest debilem. Nie są na tym stratne tylko osoby totalnie bezrobotne i nie płacące żadnych podatków. Ale nie są stratne tylko chwilowo.
  • Odpowiedz
@Prylik: rzucasz te hasła co wszyscy wolnościowcy, że niby inflacja wzrośnie, a programy socjalne na inflację mają marginalny wpływ. Ilość gotówki w obiegu się przez nie nie zmienia, co najwyżej może trochę wzrosnąć tempo cyrkulacji gotówki, ale z tego to gospodarka się powinna cieszyć. Programy socjalne mogą pośrednio prowadzić do zwiększenia inflacji, jeśli spowodują szybszy wzrost długu państwowego, co w Polsce się nie dzieje.

Tym bardziej pisanie o "mniejszych zarobkach spowodowanych
  • Odpowiedz
@losoz: Tu nie chodzi o programy socjalne tylko o opłacanie ich z pieniędzy podatników. Wprowadzanie programów socjalnych powoduje podwyżkę podatków / dodruk pieniędzy (czyli wspomniana inflacja) / zaciąganie kredytów (przyszły podatek)

Programy socjalne opłacane z pieniędzy podatników prowadzą do biedy Polaków czy ci się to podoba czy nie.

Ale oczywiście, lepiej jest pisać wszystkim, że się nie znają, samemu rzucając hasła, których nie rozumiesz.
  • Odpowiedz
@Prylik: jeśli podniesiesz podatki, to nie ma potrzeby dodrukowywania pieniędzy ani zaciągania kredytów, a podniesienie podatków inflację podnosi tylko w przypadku VATu i to jednorazowo, więc koszty życia dla przeciętnej rodziny podniesie o kilkadziesiąt złotych miesięcznie. To nadal trochę mniej niż 500 złotych.

A poza tym: jeśli ktoś zarabiał 10000 złotych, a po podniesieniu podatków zarabiałby 9500, to nie jest nagle bieda. A programy socjalny są głównie dla ludzi zarabiających okolice
  • Odpowiedz
jeśli podniesiesz podatki, to nie ma potrzeby dodrukowywania pieniędzy ani zaciągania kredytów


@losoz: A czy gdzieś napisałem, że jest taka potrzeba? Oddzieliłem to ukośnikiem co zastępuje słowo "lub".

A do kwestii bezrobocia odniosłem się znim jeszcze się tu pojawiłeś.

Napisze ci to prosto z mostu: Chcesz programy socjalne? To sobie je opłacaj z własnej kieszeni.
Ale od pieniędzy obcych Ci podatników wara.
  • Odpowiedz
@Prylik: napisałeś wcześniej, że beneficjenci 500+ nie zyskują na tym programie, bo jest inflacja, a ja chciałem wykazać, że to marginalny problem i jak widać się z tym zgadzasz.

Nie widzę gdzie wyjasniałeś bezrobocie.

A dobrowolne oplacanie programów socjalnych byłoby rozsadne tylko w idealnie sprawiedliwym świecie. Chyba nie muszę wyjaśniać, że w takim nie zyjemy, a zarobki są w ogromnej (być może przeważającej) części determinowane są przez czynniki losowe, takie jak
  • Odpowiedz