Wpis z mikrobloga

Jestem nowy w firmie, mocno uściślając, produkcja.

Pracuje przy maszynie, gdzie normą produkcyjną jest 1000-1200 sztuk, dziś zrobiłem na niej 1700, co spotkało się z niezadowoleniem współpracowników, że zawyżam wyniki i oni też będą musieli tam zacząć tak #!$%@?ć (a ja nie #!$%@?łem, spokojnie bym dobił 2000 xd)

I tu nasuwa się moje pytanie, po której stronie grać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pracowników - trzymać się niskich norm, tak by mieć z nimi dobre stosunki i nie podnosić poprzeczki

ALBO

Kierownictwa - I #!$%@?ć potężne wyniki, w sumie bez celu, bo to nie praca na akord a pracować też tu długo nie będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #ankieta #pracbaza #pytaniedoeksperta #gownowpis
Pobierz
źródło: comment_BYkRQkQD41yrQWPNf8TYFYQ6sNeLpbCF.jpg

Z kim się trzymać?

  • Team Pracownicy 73.6% (830)
  • Team Kierownictwo 26.4% (298)

Oddanych głosów: 1128

  • 42
@Victim: jeśli to było normalne tempo, które jesteś w stanie utrzymać przez np. cały miesiąc, to kierownictwo, jeśli jechałeś na rekord, tylko go nie osiągnąłeś, to team pracownicy.
Oczywiście przy założeniu, że nie ma strat na jakości produktu itd.
a ja nie #!$%@?łem, spokojnie bym dobił 2000


@gienon: Czytaj.

Nie lubię zapieprzać, po prostu opanowałem maszynę i wygodnie mi się przy niej pracowało, jakbym chciał #!$%@?ć rekord to bym sobie odpuścił 10 minutowe posiedzenia w szatni by 9gaga przeglądać xd jakbym uciął opierdzielanie i popracował tam jeszcze kilka dni to jestem w stanie #!$%@?ć 2500 dniówki. To jest zapieprzanie.

@kuraku: Mogę utrzymać, ale mogę też przyśpieszyć. jw, dobije 2500
@Victim: Zdecydowanie pracownicy i dobrze z nimi żyć, mieć spokój w robocie i kolegów. W takich gówno firmach nie ma co się wychylać bo awansu nie dostaniesz i premii, jedynie za miesiąc Cię zjebią, czemu 1700 nie zrobiłeś a zaledwie 1650. A poprzeczkę podniosą wszystkim. Przerabiane. Nie ma sensu, uwierz. A jak tylko popełnisz błąd to oni nie zawahają się Ciebie #!$%@?ć na bruk i płakać nikt po Tobie nie będzie.
@Victim Miałem identyczną sytuację. Dwóch pracowników powiedziało mi, żebym zwolnił tempo, bo wszystkim podwyższą normę. Szef pilnuje, żeby trzymać się normy, ale jak ktoś ją znacznie przekroczy to nic nie mówi. Dlatego pracuję wolniej, czasem się obijam i jest dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º)
@K4rpik: gratulacje, jesteś totalnym idiotą. życzę Ci samych przełożonych takich jak Ty w przyszłości.
@Victim: no super, jesteś niewolnikiem, cieszy Cię to? w takich miejscach w Polsce i na innym dzikim wschodzie normalką jest wieczne zawyżanie progów, norm, oczywiście przy jednoczesnym niepodwyższaniu pensji. jeśli pracownicy pokazują, że mogą więcej, wtedy za miesiąc wymaga się od nich więcej. to jest zasada korpo - w styczniu wykręcisz super wynik, to w lutym
@K4rpik: no i co z tego że już nie siedzisz? umyślnie utrudniałeś życie tym, którzy tam siedzieli/siedzą/będą siedzieć. jesteś zwykłym pajacem cieszącym się z tego, że ktoś ma gorzej. w każdej branży możesz trafić na takich ludzi nad sobą i obyś trafił, zasługujesz na to w pełni.
hehe nie lubiem produkcji to zrobię tak żeby pracujący tam mieli gorzej HE HE HE. xd brainlet.jpg
@Victim: bo bezrefleksyjnie psujesz komuś innemu
@InspektorDupa:

Po:

1) Nikomu nie psuję pracy, pisałem już 3 razy, jestem nowy, nawet tej normy nie znałem, dopiero pod koniec zmiany, w szatni, się dowiedziałem, że #!$%@?łem grubo.

2) Zaraz odchodzę, #!$%@? mam, owszem, ale nie będą #!$%@?ć, bo nikt nie podniesie norm produkcji tylko dlatego, że na parę miesięcy wpadł dynamiczniak i #!$%@?ł każdy proces produkcji na atomy i #!$%@?ł jakby z rana popijał kawę spirytusem.

poza tym to
@Victim:
1) no i spoko, ale skoro masz wątpliwości, to je rozwiewam - skoro przekroczyłeś normę o tyle i nie masz zamiaru zostać kierownikiem-#!$%@? w tym januszeksie, to zwolnij, nie psuj innym pracy - do tego to zmierza.
2) chyba mało januszexów zaliczyłeś w życiu, dokładnie tak to wygląda w 90% produkcji gdzie zatrudnia się Polaków, Ukraińców i innych murzynów Europy. wpada jakiś idiota, który akurat ma we krwi polskie niewolnictwo,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Victim: Bez sensu podbijać normę skoro i tak raczej niczego z tego nie będziesz miał. Nabijasz tylko kieszenie właściciela. No chyba że masz płacone od sztuki, to wtedy co innego.
Pracuje przy maszynie, gdzie normą produkcyjną jest 1000-1200 sztuk, dziś zrobiłem na niej 1700, co spotkało się z niezadowoleniem współpracowników, że zawyżam wyniki i oni też będą musieli tam zacząć tak #!$%@?ć


@Victim: lol. Ty myszlisz ze kierownik/ menadzer produkcji nie wie ile da sie wykrecic na maszynie? xD
Rób wolniej albo rób króciutkie przerwy w trakcie, bo raz pracownicy będą Cię nie lubić, a dwa kierownictwo podniesie normy i będziesz musiał #!$%@?ć, a jak nie wyrobisz to Cię wywalą
@Victim: ja bym uważał na takie podnoszenie normy, nie raz za takie kozaczenie można dostać porządny oklep na mieście przy przypadkowym spotkaniu, znałem takich co do domu wracali tylko w obstawie.
Nigdy nie rób ponad normę. Skoro taka norma jest jaka jest to znaczy że się pracodawcy opłaca. Po co więc robić na całość innym pracownikom?

pracować też tu długo nie będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Victim: i na twoje miejsce przyjdzie kto inny kto będzie musiał #!$%@?ć + inni pracownicy będą mieli gorzej tylko dlatego, że ty chciałeś poczuć się lepszy.
@Victim: ja jestem po drugiej stronie, jestem inżynierę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Praktyki miałem na produkcji, więc wiem, jak się żyje na produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) i umiem sobie zjednać ludzi. Każda praca związana z jakimś parkiem maszyn. Ja wiem, ze da się szybciej, oni wiedzą, że ja wiem :D, ja udaję, że nie da się więcej. Ale jak sytuacja jest #!$%@?,