Wpis z mikrobloga

Kasjerka w #lidl chciala ode mnie dowód przy zakupie Heinekena 0.0% xDD

Mówię jej, że to nie alkohol więc nie musi, a ta się dalej upiera. No to wyjmuję telefon i pokazuję jej dowód w apce mTożsamość ale o tym też nie słyszeli xD Skasowała mi zakupy bez napoju, poszedłem jeszcze raz w kolejkę obok, kupiłem sobie tego Heinekena bez żadnych pytań, podszedłem do tamtej pierwszej kasjerki machając jej butelką przed nosem mówię "proszę się uczyć od rozsądniejszej koleżanki" i wyszedłem. W tle były wybuchy i zachodzące słońce.

Napisałem do lidla że co to gurwa ma być, taką dostałem odpowiedź xDD

Szanowny Panie,

w ramach realizacji koncepcji odpowiedzialnego społecznie biznesu, obejmującego inicjatywy zapobiegania alkoholizmowi i wychowania w trzeźwości Firma Lidl wdrożyła praktykę ograniczenia sprzedaży piwa bezalkoholowego i odmowy jego sprzedaży osobom nieletnim.

Powyższe ograniczenie wynika z szeroko pojętej potrzeby ochrony dzieci i młodzieży przed zgubnymi skutkami picia alkoholu. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wielokrotnie nawiązuje do tego problemu (np. art. 131 ust. 1 pkt 1, art. 14 ust. 1 pkt 1, art. 15 ust. 1 pkt 2 etc.), inne zaś akty takie jak „Polska Deklaracja w Sprawie Młodzieży i Alkoholu”, czy też „Europejska Deklaracja w Sprawie Młodzieży i Alkoholu”, wskazują wprost kierunki kształtowania polityki antyalkoholowej wobec dzieci i młodzieży. Spożywanie przez małoletnich piwa bezalkoholowego, które swoim wizerunkiem, opakowaniem czy znakiem towarowym nawiązuje w sposób oczywisty do napojów alkoholowych, może przyczyniać się do kształtowania niepożądanych i potencjalnie szkodliwych przyzwyczajeń i nawyków wśród młodych ludzi.


Praktyka handlowa Sieci Lidl znalazła poparcie PARPA, stanowiąc przykład poświęcenia części zysku i sukcesu rynkowego na rzecz większego dobra jakim jest ochrona dzieci i młodzieży. Wdrożenie powyższej praktyki spowodowało jednocześnie konieczność weryfikacji wieku nabywców piwa bezalkoholowego poprzez okazanie dowodu osobistego. Warto podkreślić, iż sami producenci piwa bezalkoholowego podejmują szereg działań zmierzających do ograniczenia dostępności informacji dotyczących piwa bezalkoholowego. Za przykład mogą posłużyć strony internetowe producentów piw bezalkoholowych – uzyskanie informacji na temat produktów przez osoby małoletnie podlega ograniczeniom na takich samych zasadach jak ograniczanie dostępności informacji dotyczących piw alkoholowych. Wejście na stronę internetową wymaga podania daty urodzenia. Mamy nadzieję, że powyższe informacje pozwolą wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

Zapraszam do odwiedzania sklepów Lidl i życzę udanych zakupów.


Ale #!$%@? bełkot xD Nie sprzedamy panu napoju bezalkoholowego bez dowodu bo za bardzo przypomina prawdziwe piwo bo ma podobną butelkę i etykietkę xD Czy mi się wydaje czy oni łamią #prawo nie chcąc mi sprzedać produktu, który mają na stanie i wobec którego nie istnieją restrykcje sprzedaży (bo ZALECENIA PARPA to sobie mogą w dupę wsadzić)?
  • 125
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@MusztardowyTygrys: #!$%@? mnie obchodzą ich wytyczne xD mają mi to sprzedawać bez okazywania dowodu bo nie ma tam alkoholu. Co mnie obchodzi że bezalkoholowe sprzedają w takiej samej butelce jak zwykle? A jak tam by był sok pomarańczowy to też będą sprawdzać dowód? Prawo mówi jasno i Lidl leci w #!$%@? zasłaniając się jakimiś z dupy tłumaczeniami.
@cppguy pytasz mnie czy mam problem z czytaniem a sam chyba masz bo nie zrozumiałeś w ogóle tego co napisałem. Przeczytaj jeszcze raz, może zrozumiesz. Powtarzam że przez to przechodziłem to wiem o co chodzi i czemu tak jest.
No chyba że 5min riserczu w necie robi z ciebie znawcę tematu to przepraszam i błagam o wybaczenie.
@Dolan: nie tylko w lidlu jest taka reguła. Nawet na markecie na wiosce w Podkarpaciu była taka informacja naklejona (żeby nikt nie miał wątpliwości). Imo - jest w tym sens