Wpis z mikrobloga

Kasjerka w #lidl chciala ode mnie dowód przy zakupie Heinekena 0.0% xDD

Mówię jej, że to nie alkohol więc nie musi, a ta się dalej upiera. No to wyjmuję telefon i pokazuję jej dowód w apce mTożsamość ale o tym też nie słyszeli xD Skasowała mi zakupy bez napoju, poszedłem jeszcze raz w kolejkę obok, kupiłem sobie tego Heinekena bez żadnych pytań, podszedłem do tamtej pierwszej kasjerki machając jej butelką przed nosem mówię "proszę się uczyć od rozsądniejszej koleżanki" i wyszedłem. W tle były wybuchy i zachodzące słońce.

Napisałem do lidla że co to gurwa ma być, taką dostałem odpowiedź xDD

Szanowny Panie,

w ramach realizacji koncepcji odpowiedzialnego społecznie biznesu, obejmującego inicjatywy zapobiegania alkoholizmowi i wychowania w trzeźwości Firma Lidl wdrożyła praktykę ograniczenia sprzedaży piwa bezalkoholowego i odmowy jego sprzedaży osobom nieletnim.

Powyższe ograniczenie wynika z szeroko pojętej potrzeby ochrony dzieci i młodzieży przed zgubnymi skutkami picia alkoholu. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wielokrotnie nawiązuje do tego problemu (np. art. 131 ust. 1 pkt 1, art. 14 ust. 1 pkt 1, art. 15 ust. 1 pkt 2 etc.), inne zaś akty takie jak „Polska Deklaracja w Sprawie Młodzieży i Alkoholu”, czy też „Europejska Deklaracja w Sprawie Młodzieży i Alkoholu”, wskazują wprost kierunki kształtowania polityki antyalkoholowej wobec dzieci i młodzieży. Spożywanie przez małoletnich piwa bezalkoholowego, które swoim wizerunkiem, opakowaniem czy znakiem towarowym nawiązuje w sposób oczywisty do napojów alkoholowych, może przyczyniać się do kształtowania niepożądanych i potencjalnie szkodliwych przyzwyczajeń i nawyków wśród młodych ludzi.


Praktyka handlowa Sieci Lidl znalazła poparcie PARPA, stanowiąc przykład poświęcenia części zysku i sukcesu rynkowego na rzecz większego dobra jakim jest ochrona dzieci i młodzieży. Wdrożenie powyższej praktyki spowodowało jednocześnie konieczność weryfikacji wieku nabywców piwa bezalkoholowego poprzez okazanie dowodu osobistego. Warto podkreślić, iż sami producenci piwa bezalkoholowego podejmują szereg działań zmierzających do ograniczenia dostępności informacji dotyczących piwa bezalkoholowego. Za przykład mogą posłużyć strony internetowe producentów piw bezalkoholowych – uzyskanie informacji na temat produktów przez osoby małoletnie podlega ograniczeniom na takich samych zasadach jak ograniczanie dostępności informacji dotyczących piw alkoholowych. Wejście na stronę internetową wymaga podania daty urodzenia. Mamy nadzieję, że powyższe informacje pozwolą wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

Zapraszam do odwiedzania sklepów Lidl i życzę udanych zakupów.


Ale #!$%@? bełkot xD Nie sprzedamy panu napoju bezalkoholowego bez dowodu bo za bardzo przypomina prawdziwe piwo bo ma podobną butelkę i etykietkę xD Czy mi się wydaje czy oni łamią #prawo nie chcąc mi sprzedać produktu, który mają na stanie i wobec którego nie istnieją restrykcje sprzedaży (bo ZALECENIA PARPA to sobie mogą w dupę wsadzić)?
  • 125
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 126
@Dolan: ale co ty chłopie nie masz 18, że tak wojujesz? Wyciągasz dowód i pokazujesz xd a sprzedawanie 0.0% za okazaniem dowodu to w Tesco się z tym spotkałem i po pytanku czy trzeba babka mi odpowiedziała, że te zerówki liczą się jako zwykły browar w systemie i dlatego tak jest
  • Odpowiedz
@sebameba: #wykop30plus here, nie miałem przy sobie portfela bo wyskoczyłem na szybkie zakupy. Już pomijam, że za #!$%@? nie wyglądam jakbym miał <18 lat xD po prostu kpina

@niegwynebleid: gdybym mial prawnika i dużo wolnego czasu to bym ich pozwal dla zabawy
  • Odpowiedz
ale co ty chłopie nie masz 18, że tak wojujesz? Wyciągasz dowód i pokazujesz xd


@sebameba: uwielbiam tę niewolniczą mentalność xD jakby kazali tańczyć przy kupnie alkoholu to byście się dziwili czemu inni tego nie chcą robić

wymaganie dowodu od człowieka który 1) widać że jest dorosły 2) nie kupuje alkoholu
to patola której może nie chce się jakoś specjalnie gnoić bo szkodliwość prawie że żadna, ale jak mireczkowi chce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 791
@tyrytyty: możesz i wyglądać na 150 lat, jak pani ekspedientka pyta o dowód to nie jest jej widzimisię, tylko jej obowiązek sprawdzić nawet dziadka z dwumetrową siwą brodą xD ale wy wykopki wszędzie widzicie spisek i brak wolności hehe
  • Odpowiedz
@Dolan: Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że kasjerkę nie obchodzi w tym momencie prawo, za to obchodzą ją wytyczne przełożonego który nakazał jej kontrolę dowodu osobistego gdy sprzedaje takie piwo oraz to że jeśli tego nie zrobi to bez mrugnięcia okiem może wywalić ją z roboty. Mój dziadek dywagacje w podobnym stylu i szukanie problemów zwykł nazywać szukaniem ch.... do dupy.
  • Odpowiedz
@sebameba: ale #!$%@? mnie obowiązek sprawdzania obchodzi, to że banda kretynów na wiejskiej sobie ustali że robaki muszą wykonywać określone czynności przy zawieraniu dobrowolnych transakcji kupna sprzedaży nie oznacza że te czynności z automatu stają się rozsądne czy normalne co jest dobrze pokazywane przez akcje takie jak ta opa
  • Odpowiedz
tylko jej obowiązek sprawdzić nawet dziadka z dwumetrową siwą brodą xD


@sebameba: przy zakupie soku pomarańczowego albo wody niegazowanej też? xD no nie wiem.
@lublinmk: no fajnie tylko oni nie mogą tego wymagać. Musieliby wprowadzić politykę pokazywania dowodu przy dowolnych zakupach w takim razie, niech chleb też będzie na dowód bo może przypominać chlebek do filtrowania denaturatu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Dolan:

tylko jej obowiązek sprawdzić nawet dziadka z dwumetrową siwą brodą xD


@sebameba: przy zakupie soku pomarańczowego albo wody niegazowanej też? xD no nie wiem.

@Dolan: dobra, nie ma sensu chyba się wdawac w dyskusję, bo widać brak rozumu XD
  • Odpowiedz
możesz i wyglądać na 150 lat, jak pani ekspedientka pyta o dowód to nie jest jej widzimisię, tylko jej obowiązek sprawdzić nawet dziadka z dwumetrową siwą brodą xD ale wy wykopki wszędzie widzicie spisek i brak wolności hehe


@sebameba: Od kiedy kasjer ma prawo Cię legitymować, jeżeli nie kupujesz alkoholu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
  • Odpowiedz
@Dolan: Ta pierwsza też była rozsądna, bo nie ryzykowała dla nołnejma utraty pracy. W lidlu kasa losuje kiedy muszą zawołać dowód i się tego trzymają, a Ty chciałeś w zasadzie co? Dopiec kasjerce, że wykonuje swoją pracę?
  • Odpowiedz
@sebameba: Polecam przeczytać art. 15 ustawy o wychowaniu w trzeźwości zanim dalej będziesz robić z siebie jeszcze większego idiotę niż jesteś:

1. Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:

1) osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości;

2) osobom do lat 18;

3) na kredyt
  • Odpowiedz
@sebameba: kasjerka ma gówno do oglądania mojego dowodu, jak kupuję oranżadę. Wymuszenie wylegitymowania się w takim przypadku podchodzi pod naruszenie prawa. Piwo 0.0% nie jest napojem alkoholowym, więc przestań praktykować bycie amebą.
  • Odpowiedz
@Dolan: w sumie śmieszna sprawa. Identyczne perypetie były kilka lat temu jak piliśmy radlery w parku. W miejscu publicznym nie można było (nie wiem jak teraz) pić alkoholu powyżej pewnego woltażu, radlerki się w to nie łapały i znajomych policja złapała i się z nimi kłócili. Nie pamiętam już, czy tam o sąd zahaczyło przy odmowie mandatu, czy wzięli mandat dla świętego spokoju, ale inbe zrobili w parku z nimi
  • Odpowiedz
W lidlu kasa losuje kiedy muszą zawołać dowód


@kiszczak: czyli lidl ma wbite w system, żeby prosić o dowód przy napojach 0.0%? czy to jest zgodne z prawem? co za dzbany
  • Odpowiedz
czyli lidl ma wbite w system, żeby prosić o dowód przy napojach 0.0%?


@Dolan: Przy zakupie na kasie wyskakuje kasjerce monit kiedy zawołać dowód. Ona nie ma na to żadnego wpływu. Co do prawa nie znam się. Osobiście jednak uważam, że każdy przedsiębiorca powinien móc odmówić usługi bez podania przyczyny. Ale wiem, że to idylliczna pieśń przyszłości.
  • Odpowiedz