Wpis z mikrobloga

Kasjerka w #lidl chciala ode mnie dowód przy zakupie Heinekena 0.0% xDD

Mówię jej, że to nie alkohol więc nie musi, a ta się dalej upiera. No to wyjmuję telefon i pokazuję jej dowód w apce mTożsamość ale o tym też nie słyszeli xD Skasowała mi zakupy bez napoju, poszedłem jeszcze raz w kolejkę obok, kupiłem sobie tego Heinekena bez żadnych pytań, podszedłem do tamtej pierwszej kasjerki machając jej butelką przed nosem mówię "proszę się uczyć od rozsądniejszej koleżanki" i wyszedłem. W tle były wybuchy i zachodzące słońce.

Napisałem do lidla że co to gurwa ma być, taką dostałem odpowiedź xDD

Szanowny Panie,

w ramach realizacji koncepcji odpowiedzialnego społecznie biznesu, obejmującego inicjatywy zapobiegania alkoholizmowi i wychowania w trzeźwości Firma Lidl wdrożyła praktykę ograniczenia sprzedaży piwa bezalkoholowego i odmowy jego sprzedaży osobom nieletnim.

Powyższe ograniczenie wynika z szeroko pojętej potrzeby ochrony dzieci i młodzieży przed zgubnymi skutkami picia alkoholu. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wielokrotnie nawiązuje do tego problemu (np. art. 131 ust. 1 pkt 1, art. 14 ust. 1 pkt 1, art. 15 ust. 1 pkt 2 etc.), inne zaś akty takie jak „Polska Deklaracja w Sprawie Młodzieży i Alkoholu”, czy też „Europejska Deklaracja w Sprawie Młodzieży i Alkoholu”, wskazują wprost kierunki kształtowania polityki antyalkoholowej wobec dzieci i młodzieży. Spożywanie przez małoletnich piwa bezalkoholowego, które swoim wizerunkiem, opakowaniem czy znakiem towarowym nawiązuje w sposób oczywisty do napojów alkoholowych, może przyczyniać się do kształtowania niepożądanych i potencjalnie szkodliwych przyzwyczajeń i nawyków wśród młodych ludzi.


Praktyka handlowa Sieci Lidl znalazła poparcie PARPA, stanowiąc przykład poświęcenia części zysku i sukcesu rynkowego na rzecz większego dobra jakim jest ochrona dzieci i młodzieży. Wdrożenie powyższej praktyki spowodowało jednocześnie konieczność weryfikacji wieku nabywców piwa bezalkoholowego poprzez okazanie dowodu osobistego. Warto podkreślić, iż sami producenci piwa bezalkoholowego podejmują szereg działań zmierzających do ograniczenia dostępności informacji dotyczących piwa bezalkoholowego. Za przykład mogą posłużyć strony internetowe producentów piw bezalkoholowych – uzyskanie informacji na temat produktów przez osoby małoletnie podlega ograniczeniom na takich samych zasadach jak ograniczanie dostępności informacji dotyczących piw alkoholowych. Wejście na stronę internetową wymaga podania daty urodzenia. Mamy nadzieję, że powyższe informacje pozwolą wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

Zapraszam do odwiedzania sklepów Lidl i życzę udanych zakupów.


Ale #!$%@? bełkot xD Nie sprzedamy panu napoju bezalkoholowego bez dowodu bo za bardzo przypomina prawdziwe piwo bo ma podobną butelkę i etykietkę xD Czy mi się wydaje czy oni łamią #prawo nie chcąc mi sprzedać produktu, który mają na stanie i wobec którego nie istnieją restrykcje sprzedaży (bo ZALECENIA PARPA to sobie mogą w dupę wsadzić)?
  • 125
piwo bezalkoholowe sprzedawane jest jako napój z akcyzą i słusznie sprawdzili dowód


@DipsyCret:

Piwo bezalkoholowe (tj. napój o zawartości alkoholu nie większej niż 0,5% objętościowo), które powstaje w procesie dealkoholizacji piwa (tj. poprzez pozbycie się alkoholu powstałego w tradycyjnym procesie produkcji piwa), nie stanowi wyrobu akcyzowego i w związku z powyższym nie podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowym.
Normalny człowiek pokazałby dowód albo nie pokazał i powiedział, że nie chce. Albo miał najzwyczajniej w świecie #!$%@? i co najwyżej śmiechnął pod nosem. Ale standardowy wykopek debil musiał pokazać, że ma lęki, dwucyfrowe IQ i jest niepewny siebie xD Jeszcze małysza rozkręć, Idź jeszcze do prawnika xD
@Dolan: a tak z ciekawości zapytam, zrobiłeś coś w tym kierunku? Zglosiłeś do odpowiednich miejsc? Próbowałeś dostać jakieś wytłumaczenie na podstawie prawnej, czy tylko #!$%@?łeś pracownicę, która w nawet nie mogła Ci odpowiedzieć, że ją to #!$%@? będąc w godzinach pracy i wylałeś frustrację na portalu ze śmiesznymi obrazkami? XD
@Dolan: Mój ojciec stosując podobną argumentację nie chciał mi w dzieciństwie kupować szampana Piccolo. A w Lidlu mają chyba jakieś odgórne polecenie sprawdzać dowód wszystkim, którzy kupują cokolwiek, co chociaż obok alkoholu stało, bo raz widziałem jak babka sprawdzała dowód na oko 60 letniemu facetowi.
@Dolan: ty Ty robisz gównoburzę i piszesz o mentalności niewolnika więc co się mnie pytasz gdzoe masz zgłosić XD? (może nie ty, ale gdzieś w komentarzach padły te słowa a nie chce mi się szukać) xD
Albo po prostu nie kupuj w lidlu jeśli Ci nie gra polityka firmy XDD ale jeśli już zglaszaj do ludzi, którzy mogą coś z tym zrobić a nie wywyższaj się nad tymi, którzy nie mają
@Dolan: Zgłosiłeś to już wszędzie gdzie mogłeś? jeszcze na straż pożarną zadzwoń że Cie w lidlu wylegitymowali :D koleś cały dzień spędził na wykopie przeżywając i robiąc drame :D zakarż wszystkich bo chcesz sie bezalkoholowej lemoniady napić :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dolan: Napiszę jako pracownik Biedronki, jak to wygląda z naszej strony. Mamy 2 rodzaje piw 0,00%, z których przy jednych (np Karmi, Żywiec 0,00%) system nie pyta o wiek klienta, a przy tych drugich (np Łomża Radler 0,00%), system już pyta czy klient jest pełnoletni. Wiem, że cywilizacja poszła do przodu, ale nie możemy sprzedać piwa na podstawie zdjęcia dowodu czy mTożsamości. Po prostu klient musi mieć dowód osobisty przy sobie,
@lublinmk: Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale ani kasjerka, ani jej przełożony nie stoją ponad prawem, a wołanie o dowód w takiej sytuacji jest bezpodstawne, ponadto odmówienie sprzedaży produktu dostępnego do kupna jest całkowicie niezgodne z prawem. Smutni są ludzie, którzy nawet swoich praw nie znają i za pysk się dają trzymać, a jeszcze grzecznie przyklasną, jak im zagrają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dolan: przez takich pieniaczy wsprowadzą u Nas to samo co w USA, że jak ktoś WYGLĄDA na mniej niż 40 lat to ma pokazać dowód, że ma 18... A swoją drogą, urośnij, podobno spanie ze stopami wystającymi za łóżko pomaga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dolan: podszedłem do tamtej pierwszej kasjerki machając jej butelką przed nosem
Ty masz moze nie wiem 19 lat czy cos kolo tego xDDDD? A do tego jestes alkoholikiem i smutnym czlowiekiem, bo musiales komus DOPIEC, bo nie chce ci sprzedac lizaka... znaczy sie piwka xDD.

mówię "proszę się uczyć od rozsądniejszej koleżanki" i wyszedłem
Tu to jej #!$%@?. No tak jej #!$%@?, ze nie wiem jak sie ona po tym pozbiera