Wpis z mikrobloga

Przerobiłem ponad 30 sposób na zrobienie karkówki #sousvide
Po niemal trzech miesiącach testów mogę śmiało powiedzieć że efekt jest idealny. Karkówka jest super soczysta, krucha i mięciutka, beż żadnych żujących części. Lata świetlne lepsza niż przyrządzona jakąkolwiek inną metodą.

Akurat dzisiaj w wersji lekko azjatyckiej, smażona na kaczym smalcu, podana ze szpinakiem i tahini inspirowanym japońskim Goma Ae.

Dajcie trochę plusów to będę miał motywację żeby przerobić notatki na przepis i wrzucić.

#gotujzwykopem #keto #lowcarb #mirkoprzepisypl
Mirkosoft - Przerobiłem ponad 30 sposób na zrobienie karkówki #sousvide 
Po niemal t...

źródło: comment_UnAI8NRvCPDxpQSkM3G3ZArGTewcGNF8.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: no to jak mówię, multicooker powinien być najtańsza opcja i do tego najbardziej uniwersalna. Poza trzymaniem stałej temperatury dokładniej od piekarnika masz takie ficzery jak timer - np nastawiasz go żeby godzinę przed końcem pracy coś Ci ugotował. Jak żona, tylko nie marudzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zakoo: @Mirkosoft: A próbowaliście karkówki w coca coli? Serio mówię... jak usłyszałem to się zdziwiłem, ale smakuje cudnie i jest idealnie soczysta
  • Odpowiedz
Gotujecie próżniowo w tem stałej np 54 stopnie przez 5h, oczywiście pierw przyprawiacie wedle uznania, potem sobie smażycie na masełku, albo oliwie minutkę z każdej strony żeby ją ładnie zarumienić, tadam, otto cały przepis XD
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: O kurka... Brawo TY!. Karkówka, to mięso do którego przylgnął dodatek pt: Grill, ewentualnie : składnik pasztetu. Sam uwielbiam kark, ale zawsze męczyła mnie rozbiórka tego mięsa. Jestem skażony wspomnieniami z wczesnych lat 80-tych i od tego czasu albo tego mięsa nie jem, albo jem w czystej postaci. Czyste to: Czerwone mięso nie ma części białych, tudzież przeźroczystych ani kości. Ma-być-czerwone. Białe mięso nie zawiera kości, chrząstek, tłuszczu, skóry
  • Odpowiedz