Wpis z mikrobloga

Moi drodzy wybiło mi prawie 21 na karku, jestem po mat fizie, studiuję na 2 roku na polibudzie i zamiast chlać lub uczyć się to myślę o nauce biologii i chemii na maturę by dostać się na lekarski. Progi spadły trochę więc widzę dla siebie szansę.
1)ile muszę poświęcić dziennie czasu na naukę z chemii i biologii, by nauczyć się od zera na wynik ok 75%?
2) czy po 2 godziny na przedmiot wystarczy?
3) Co jest mądrzejsze ciągnąć te studia (dość wymagający kierunek) i uczyć się do matury, czy może rzucić te studia pójść do jakiejś fizycznej roboty by mózg miał możliwość regeneracji? Trochę nie chcę rzucać studiów by nie sprawiać niepotrzebnego stresu rodzicom (gdy zasugerowałem porzucenie studiów to mama była załamana, bo mam na tych studiach bardzo dobre wyniki, a mama blisko emerytury wiec cieszyła się że da radę synka wykształcić, bo potem nie będzie na to pieniędzy)
4) Czy studiował ktoś z Was lekarski mając niewielkie wsparcie finansowe od rodziców? kredyt studencki to dobra sprawa czy raczej pułapka?
5) Ma ktoś sprawdzony sposób na efektywną bioli i chemii do matury?
6) no i jeszcze jedno pytanie do bardziej doświadczonych życiowo Mirków. Czy ta próba spełnienia marzenia o medycynie jest warta aż tyle poświęceń? Mam na myśli, że poświęcenie czasu na imprezy, poznawanie dziewczyn itp. przeznaczyć na naukę do matury, a póżniej w czasie gdy ja będą miał 30 lat to koledzy będą odprowadzać dzieci ze szkoły i mieli już jakoś ustabilizowane życie, ja zaś bym wtedy dopiero szukał miejsca na rezydenturę. Od kiedy miewam problemy ze słuchem bardzo interesuję się medycznymi zagadnieniami i w sumie jest to moja największa pasja. Mam teraz wielki żal że nie wybrałem biol chemu i nie jestem teraz na drugim roku lekarskiego. Dlatego mam takie plany by jednak ruszyć na tę medycynę by całe życie nie być marudzącym i niespełnionym człowiekiem.
#biol #biologia #matura #chemia #biolchem #stres #lekarski #szpital #medycyna #przegryw #licbaza
  • 21
@Aureliusz365: Z opowiadań znajomych na medycznym to albo ostro zakuwają, albo nie, bo mają takie zdolności, że nie muszą i spędzają czas na imprezach. Pytanie, czy pózniej się utrzymasz na tych studiach? Kredyt studencki w takim przypadku jest mega dobrym pomysłem, nawet jak tego nie przejesz to oprocentowanie jest tak niskie, że późniejsze odsetki nie będą mega odczuwalne w budżecie.
@Aureliusz365:
1) nie ma marginesu, możesz kuć nawet całe dnie a i tak możesz nie osiągnać wymarzonego wyniku, możesz uczyć się po 2h a mieć jeszcze lepszy wynik.
2) nie ma reguły,
3) Twój wybór, nie pozwalaj, obcym ludziom za ciebie decydować w tak istotnej sprawie!
4) wakacje za granicą i masz #!$%@? cały rok,
5) Jeden rabin powie, że są drugi że nie, to kwestia indywidualna, ty musisz znaleźć efektywny
@Aureliusz365: Dobra, możesz wziąć mnie za chama, ale imo na obecnym etapie nie jesteś w stanie osiągnąć 75% (nawet 30) do maja, dlaczego? Choćby z jednego powodu. Zaledwie 4% uczniów osiąga wynik 75% lub większy (z biologii), a są to osoby które miały biologię w szkolę i zapewne lubią się jej uczyć a wiedzę z niej wchłaniają jak gąbka wodę, zaczynają od zera nie masz szans nauczyć się jednego przedmiotu a
@krystian-golonka: rozumiem.
Teraz spróbuję poprawić matmę a biolę napisać za 1,5 roku. Jak widzisz samodzielne przygotowanie do matury z biologii, bo np. z matematyki to wiem z doświadczenia, że bez dobrego nauczyciela nie ma co próbowac wykręcać wynik, czy z biologią jest podobnie?
@Aureliusz365: Szczerze? Nie wiem, ale powiem ci jak było u mnie, zacząłem się uczyć do matury dopiero miesiąc przed nią, ale za to siedziałem chyba z 5-6 h dziennie nad biologią, napisałem na 60%. Czy jest szansa nauczyć się biologii przez rok, no jest, ale byś musiał ostatnie 2 miesiące ostro nad nią siedzieć i ją powtarzać, ale szansa i tak jest bardzo mała tylko 4% uczniów osiąga pułap 75%
@krystian-golonka > na obecnym etapie nie jesteś w stanie osiągnąć 75%
Oczywiście, że jest i jeśli ma predyspozycje, to da radę. W tym roku w technikum informatycznym uczyłem się do matury z historii. Zacząłem w lutym, nie mając pojęcia o podstawach typu "kto brał udział w wojnach punickich". Maturę napisałem w maju na 78%, czyli lepiej niż 95% podchodzących. Podchodzących, którzy w większości chodzili do klas z rozszerzoną historią i mieli przez