Wpis z mikrobloga

Czy tylko dla mnie to jest oczywiste, że jak wprowadza się do mnie #rozowypasek to płaci 50% rachunków i 50% raty za kredyt i czynszu xd?

Bo moja powiedziała, że będzie mi płaci tylko za rachunki, bo jak się rozstaniemy to mieszkanie będzie moje, a ona nic z tego nie będzie miała xD. Tłumaczę, jej że jak wynajmie mieszkanie od kogoś innego to też z tego "nic" nie będzie miała, a ona mówi że to inna sytuacja xd.

Co robić?

#zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow #kiciochpyta
  • 166
  • Odpowiedz
  • 0
@zemsta_przegrywa z różową mamy taką sytuację i policzyliśmy ile by płaciła za połowę masy eszkania na rynku na pół. Wyszlo 700. Nie chodzi by spłacała za Ciebie ratę, ale mieszkanie za darmo też nie jest fair
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa: ja z moją się umówiłem, pomimo jej protestów! że rachunki czynsz po połowie, rata kredytu w pełni ja. Zgodziła się bo mieszkanie na mnie itd.

Za rok mieliśmy się wprowadzić, mieliśmy, bo odeszła ode mnie prawie 3 tygodnie temu... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakby jakiś fajny różowy się trafił - mieszkanie będzie 3 pokojowe, 50plus metrów, urządzone wstępnie po taniości aaale z czasem doinwestuję (
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa: dobry bait, ale ma placic po polowie wszystko a jak nie to niech #!$%@?. Co za szmata. Komus placic za wynajem jest ok ( pieniadze ida w bloto), ale boli ja ze musi placic Tobie po prostu. Zrobilbym jej awanture za to ;) Dobry bait i daj plusa ze odpowiedzialem.
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa: byłem z nią 6 lat, w ciągu najbliższego roku miałem zamiar się jej oświadczać, wiązałem z nią przyszłość.

Mówiłem jej od początku o rozdzielności majątkowej. Ale chciałem jej zapewnić dobry byt i dobre życie. Nie doceniła najwyraźniej...
  • Odpowiedz
@kimoz
No a jak wezmą ślub to ona nie będzie płacić kredytu?
Dlaczego tylko facet ma ponosić koszty.
Przynajmniej jak znajdzie bolca na boku to gościu nie będzie stratny. Może jak będzie płacić to będzie się bardziej pilnować.
PS
Wiem, że to bajt.
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa:

A ja mam inny problem bo kupiłem mieszkanie za gotówkę i sie moja luba sie niedawno wprowadziła, jak mam jej powiedzieć ze ma płacić za wynajem? Czynszu nie mamy bo to kamienica. Chyba korzysta na tym bo gdzie indz8ej by płaciła? A ja mam być stratny bo za gotówkę kupilem ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zemsta_przegrywa: czynsz tak, raty kredytu - no nie bałdzo. Chyba, że sformalizujecie związek, no to wtedy wiadomka (przy założeniu braku intercyzy). Z resztą, jakbyś miał to mieszkanie po studencku, to ziomeczkom też kazałbyś raty, mimo że nic by z tego nie mieli?
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa: mam podobna sytuacje, ale trochę prostsza. Rata mojego kredytu to jakieś 40% tego, ile trzeba by zapłacić za mniejsze mieszkanie. Do tego dochodzą tylko rachunki za media, bez czynszu. Obecnie zrzucamy się z różowym na pół na wynajem obecnego, jak odbierzemy nowe - uwazam, ze powinna się dorzucać do kredytu, mimo ze mieszkanie będzie tylko na mnie. Ona to akceptuje. Nie planujemy się rozstawać, ale raczej żadne małżeństwo nie planuje,
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa: Policz jej tyle ile kosztuje najmniejszy czynsz za pokój w twoim mieście. Bo jeśli kupujesz nowe mieszkanie to czynsz jest niski np za wszystko płacę 300zl za 50m2 plus prąd i net. Podam przykład rata 1000zl, czynsz plus prąd 500zl razem 1500zl to uczciwie jest wziąć od drugiej osoby ok 500zl
  • Odpowiedz