Wpis z mikrobloga

@villager: w hr najczęściej robią leniwe #!$%@?, które przychodzą, do roboty, żeby się kawki napić, poplotkować, z koleżaneczkami, poudawać, że się coś robi, i brać wypłatę... W szczególności, te, z tych burdeli zwanych agencjami pośrednictwa pracy... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@olo1917 dużo by pisać: ogólnie dopóki będą ludzie będzie potrzebny HR. Coś co może być ciężkie do przełknięcia: najwięcej problemów jest z tymi "technicznymi" uogólniając.
Kłopot z HR jest taki, że jest tam masa przypadkowych ludzi (szczególnie rekrutacja) i młodych pseudo psycholoszek które myślą, że po krótkim kursie mowy ciała czytają w myślach - oczywiście znowu uogólniam.

Sama rekrutacja: dno a szczególnie rynek i branże psują właśnie firmy zewnętrzne. Szkoda strzepić ryja.
@kolorofon:
Najlepsze wspomnienia mam z właśnie zewnętrznymi rekruterami (i nie tylko ja), którzy żyją z ilości dostarczonych ludzi. Będą słabi, nie będą dostarczać dobrych kandydatów przez słabe podejście, to inna rekruterska firma ich wygryzie.

Właściwie to nie napisałeś nic czego bym już nie wiedział, a szczerze mówiąc liczyłem na jakieś konkretne przykłady sytuacji, których nie dałoby się rozwiązać bez HRu.

Np. spółki notowane na giełdach muszą mieć HR, ze względów PRowych.
@olo1917 napisałem to z perspektywy kilkunastu lat i stanowisk mniej lub bardziej kierowniczych czy specjalistycznych. Potem po powrocie to kraju prostu zacząłem pracować na swój rachunek w zupełnie innej branży. Tutaj jeszcze niedawno proszono o zdjęcia w CV, taki wiele mówiący przykład.

Masz dobre doświadczenia z formami zewnętrznymi? Nie do końca wiem na co to na być dowód.

Niczego nie muszą że względów PRowych. Tak samo spółki +10k - gdyby się dało
@waskizlo najlepsi HRowcy jakich spotkałem to ludzie którzy właśnie przeszli z innych branż. Trochę "szlifu" i na serio rozwalali system.
Z rekrutacją nawet bardziej ale spójrz: forma zewnętrzna będzie musiała za (na serio dobrą) rekrutację zapłacić takiego człowiekowi kupę kasy.
Taniej jest wziąć kogoś młodego, dać mu ładnie brzmiące stanowisko - a ten ktoś już będzie rzeźbił nie wiedząc nawet jakie cyrki czasem odstawia.
@olo1917
"rekruterami (i nie tylko ja), którzy żyją z ilości dostarczonych ludzi. Będą słabi, nie będą dostarczać dobrych kandydatów przez słabe podejście, to inna rekruterska firma ich wygryzie. "

Mirku to nie do końca tak działa:)
@suqmadiq2ama: HR to biznes jak kazdy inny, liczy sie ilosc obrobionych firm i kandydatow. Policzyli, ze taka platforma pomoże zoptymalizowac liczbę przejrzanych kandydatow pod kątem właściwego dopasowania. Dlatego bardzo wazne w CV sa keywords.
ale policja jest potrzebna


@JakTamCoTam: Niby tak ale jeśli coś jest potrzebne ale prawie całkowicie nie spełnia swojej funkcji, za to powoduje dużo problemów i uciążliwości to czy dalej jest potrzebne?