Wpis z mikrobloga

#wybory #konfederacja

Kisnę z Was wykopki konfederacyjne niemiłosiernie. Całe gorące od rana #!$%@? waleniem konia do 6% konfederacji, jakby w ten sposób miało się COKOLWIEK zmienić w układzie sił w parlamencie. Dlaczego Konfederacja w sejmie jest bez znaczenia, a nawet czyni więcej szkody niż pożytku?

1. Z 6% poparciem Konfederacja nie stanowi żadnej realnej siły politycznej. Będą pośmiewiskiem i elementem satyrycznym w postaci Brauna witającego się z trybuny upośledzonym "Szczęść Boże". Szczególnie że powchodziły szuty pokroju Brauna i Korwina, a nie daliście rady z nawet merytorycznym metzenem...

2. Głos na konfederację jest efektywnie głosem oddanym na PiS. Jak tylko okaże się że PiSowi brakuj kilku mandatów do większości, albo że mają mały margines błędu, to natychmiast PSL z Konfederacją właśnie będą na wyścigi licytować się kto jest tańszą #!$%@?ą i kto taniej sprzeda swoje poparcie jako koalicjant PiSowi. Oczywiście część posłów konfederacji od razu wprost sprzeda się i zmieni barwy na PiS.

A na marginesie, czytam sobie tez komentarze zagranicznej rasy - nie ma kompletnie nic o konfederacji, nikt nawet nie jest świadom istnienia tego politycznego planktonu i folkloru.
  • 63
@w_szafa z pierwszym punktem się zgodzę, co do drugiego natomiast... Mała liczba posłów z Konfy to akurat plus, bo wejdą do sejmu sami ideowcy z wysokich miejsc, których ciężej będzie PiSowi przekupić niż jakiś szrot z połowy listy. Z
PSL z Konfederacją właśnie będą na wyścigi licytować się kto jest tańszą #!$%@?ą i kto taniej sprzeda swoje poparcie jako koalicjant PiSowi. Oczywiście część posłów konfederacji od razu wprost sprzeda się i zmieni barwy na Pi


@w_szafa: Powinieneś zawołać plusujących i komentujących za pół roku z podsumowaniem i weryfikacją tych słów.
(sam jestem ciekaw)
@bakoos: O sorry, akurat do maila nie dotarłem. Rzeczywiście jest wspomnienie o konfederacji.

@To_ja_moze_pozamiatam: zapewne tak właśnie zrobię, nie sądzę żebym musiał czekać aż pół roku, przy pierwszym z brzegu głosowaniu o zakazie aborcji/delegalizacji marszów równości/jakiegoś antyszczepionkowego główna jak Konfederacja zagłosuje ramię w ramię z pisem ich zawołam i zobaczę jak wtedy będą cieniutko piszczeć.

@levusek1992: brzmi zajebiscie, same kato-świry...

Reszty wysrywów nie komentuję bo są merytoryczne niczym poglądy
, przy pierwszym z brzegu głosowaniu o zakazie aborcji/delegalizacji marszów równości/jakiegoś antyszczepionkowego główna jak Konfederacja zagłosuje ramię w ramię z pisem ich zawołam i zobaczę jak wtedy będą cieniutko piszczeć.


@w_szafa: Ale nie przesadzajmy w drugą stronę. Jedno głosowanie to jeszcze nie przejście do PiSu. Ogarnij się. Są przecież ustawy, gdzie prawie cały sejm głosuje tak samo i nikt nie krzyczy o sprzedaniu się.
@w_szafa: ale #!$%@?. Widać brak wiedzy. Pokaż mi drugi kraj, który 30 lat temu był w głębokiej komunie i teraz wybiera prawicową partie z 7% poparciem która nie ma dostępu do żadnego kanału informacyjnego oprócz swojego Facebooka i paru spotów na YT. Jesteś zwykłym ignorantem, trollem i politycznym idiota. Zagraniczne media wprost się śmieją z Law and Justice. A o konfederacji nie muszą bo po co? Te 4 lata trzeba wraz
@3agle: Jeśli partia B będzie głosowała w kluczowych sprawach tak jak partia A, lub wejdzie z nią w koalicję, lub będzie dla niej źródłem spadochroniarzy, to jest to jak najbardziej uprawnione - dokładnie tak samo głos na kukizy byl głosem na pis w poprzednich wyborach.

Poczekamy, zobaczymy.
@w_szafa: co będzie to będzie, głosowałem na Korwina od dawna, dostali się, niech się wykażą. Za 4 lata wszystko będzie zweryfikowane, czy było warto, czy wyjdzie z tego następny Kukiz'15. Głosując na pis dostałbyś bankowo to samo co było, więc rozdawanie i propagandę. W tym wypadku, masz przynajmniej szansę, że cokolwiek będzie inaczej. Widzisz różnicę?
@w_szafa: z jednej strony tak, ale pamiętaj, że mały pies może dużo hałasu narobić i jak się będą dobrze rozpychać to w następnych wyborach mogą mieć więcej. Nie mówię o wygranej tylko o jakimś większym rozpychaniu sie. A jak nie to wyjdą na pajaców i pójdą w niepamięć.
apewne tak właśnie zrobię, nie sądzę żebym musiał czekać aż pół roku, przy pierwszym z brzegu głosowaniu o zakazie aborcji/delegalizacji marszów równości/jakiegoś antyszczepionkowego główna jak Konfederacja zagłosuje ramię w ramię z pisem


@w_szafa: pisząc takie rzeczy pokazujesz jedynie, że nie masz pojęcia o realiach polityki w Polsce. Przecież PiS miał już mnóstwo sytuacji, aby przegłosować zakaz aborcji czy delegalizację marszów równości. Znasz Marka Jurka? Kiedyś bardzo ważna osoba w PiS, druga
Bo przecież PiS nigdy nie zgodzi się na realizację ekonomicznie-liberalnych postulatów konfederacji


@w_szafa: Właśnie tu może być pole do rozmów - Konfederacja powie tak: "Zagłosujemy za jakaś ustawą społeczną, ale w zamian żądamy wprowadzenia naszego postulatu ekonomicznego".
@w_szafa: #!$%@? jak potłuczony.
Dla mnie liczy się, że wreszcie jest partia wolnorynkowa w Sejmie. Jak już nie możecie mówić że "hurr hurr to korwinizmy w które wierzy 0,5 % społeczeństwa" to oczywiście przesuwacie bramki i teraz jest "hurr hurr ale to i tak nic nie zmieni". A zobaczymy. Teraz przynajmniej mogą gadać, a to już coś, co widać po reakcjach na debaty. Kto wie, może jeszcze im wzrośnie popularność do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@w_szafa: lepiej bym tego nie podsumowal! I zdradze Ci sekret - to jest cala puenta ( ͡° ͜ʖ ͡°) oni tak maja tylko wyjsc na mownice i puntkowac ty zrobiles to, ty zrobiles to.

Czy to cos zmieni? Nie. Moze comedy central prawa do emisjii odkupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
j. Będą pośmiewiskiem i elementem satyrycznym w postaci Brauna witającego się z trybuny upośledzonym "Szczęść Boże


@w_szafa: przecież właśnie o to chodzi. Na Korwina głosuje się dla protestu oraz lolcontentu i memów na wykopie. A teraz jeszcze dochodzi wspomniany Braun, który jest świrem takiego kalibru, że Pawłowicz i Niesiołowski się chowają.

Oczywiście część posłów konfederacji od razu wprost sprzeda się i zmieni barwy na PiS.


@w_szafa: kto konkretnie?