Wpis z mikrobloga

@HaSSaN: a Ty nie rozumiesz, do czego ja zmierzam. dlaczego nikt się nie zgodzi robić za TYLE SAMO za ile robi, tylko na (w papierach) mniejszą część etatu? myślisz, że już teraz tacy np mali sklepikarze nie zatrudniają tak pracowników - pół etatu w papierach, pracownik pracuje pełny i reszta pod stołem? jak ludzie będą mieli wybór taka opcja albo bezrobocie to jak myślisz, co wybiorą?
  • Odpowiedz
@HaSSaN: No poniekąd tak, ale przecież to zostanie opodatkowanie i koniec końców pracownik dostanie mniej. Jak by podnieśli do 8k, to część która szła pod stołem zostanie opodatkowana, a wszystko powyżej "wyrównanej" kwoty doprowadzi do nadmiaru gotówki i wymuszonego podniesienia cen. Skoro wszyscy nagle na minimalnej zarabiają 8k to i ci na wyższych stołkach dostają podwyżki. Równie dobrze można by sobie dopisywać zera do wypłat, tylko jak zrobi to każdy
  • Odpowiedz
@somskia: inteligentni też głosują za PiS bo mówienie że wprowadzenie związkow partnerskich rozwiąże wszystkie problemy począwszy od autostrad przez służbę zdrowia jest tak głupie że trzeba mieć jedną komórkę neuronowa żeby w to uwierzyć
  • Odpowiedz
@MirkobIog: bo ogarniają, wiedzą co to polityka zagraniczna, gonią wyłudzaczy VAT/oszustów co kupują u nas leki za bezcen i wysyłają za granicę, nie podoba mi się wprowadzony socjalizm ale wybory to zawsze wybór mniejszego zła, miałem głosować na Korwina ale sobie przypomniałem jak w------ł swoich wyborców łażąc przed poprzednimi wyborami po telewizjach i gadając rzeczy może i prawdziwe ale sprawiające, że ludzie się od niego odwracali, i teraz wyobraź sobie
  • Odpowiedz