Wpis z mikrobloga

Serio dziwicie się, że PiS wygrał? Że Polacy propsują partię, która jako pierwsza w 30-letniej historii 3RP zrealizowała pakiet społeczny, który poratował finansowo niezamożne społeczeństwo? A co mieli wybrać w zamian? Slogany o trybunale, sądzie najwyższym, czy hasła o jakiejś innej wydmuszce, z którą 99% społeczeństwa nigdy nie będzie miało styczności? A może obietnice, że opozycja będzie kontynuować (i rozszerzać!) politykę socjalną zapoczatkowaną przez... PiS? xD To nie PiS jest silny. To opozycja jest beznadziejna. Ha tfu na tych nieudaczników.
#wybory #pis #niepopularnaopinia
  • 188
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ossadagowah: @ksaler: Dojrzałość ekonomiczna to jedno. Mnie bardziej przeraża poziom prowadzenia dyskusji. O rzeczach, jakby nie patrzeć istotnych, nie da się porozmawiać, bo z miejsca jest wyzywanie i agresja. Tak jakby posiadanie odmiennych poglądów czy próba zrozumienia mechanizmów które nie pasują drugiej stronie było jakimś ciężkim przestępstwem.
  • Odpowiedz
@ksaler: w dupie mam program społeczny który zniechęca do pracy i premiuje WYBRANYCH. Ja jako 27 bezdzietny kawaler dostaje tylko przez to po dupie z-----------c 10-12h dziennie żeby dostac tyle ile niektorzy dostają za sieidzenie i marudzenie. Oczywiście, na prawde mnie to cieszy że dostają kase rodziny potrzebujące, widzę takie przypadki i to serio fajne, jednak w dużej części przypadków ludzie przez to odpuszczają prace i traktują jak "DODATKOWA KASA"
  • Odpowiedz
co zrobil? XD podatkami i podwyzkami moze?


@Naxster: zauważ że podczas tej kampanii niemal każda debata czy wystąpienia premiera kończyły się zdaniem: "Polacy odpowiedzcie sobie na pytanie - czy żyje wam się lepiej niż 4 lata temu? I zagłosujcie zgodnie z tą odpowiedzią". PiS był pewny swego. Tak pojawiły się nowe podatki, ale nie dotykają bezpośrednio obywatela. Tak, mamy podwyżki cen, ale benefity czy to z 500 + czy z
  • Odpowiedz
Slogany o trybunale, sądzie najwyższym, czy hasła o jakiejś innej wydmuszce, z którą 99% społeczeństwa nigdy nie będzie miało styczności?


@ksaler: Brednie.

To nie PiS jest
  • Odpowiedz
Nawet Ty wierzysz w to, że sprawy konstytucji i sądów nie powinny cię interesować. Dokładnie o to im chodziło.


@GordonL: cieszę się, że a priori wiesz co myślę na temat sądów i konstytucji :)
  • Odpowiedz
cieszę się, że a priori wiesz co myślę na temat sądów i konstytucji :)


@ksaler: No przecież to napisałeś:

Slogany o trybunale, sądzie najwyższym, czy hasła o jakiejś innej wydmuszce, z którą 99% społeczeństwa nigdy nie będzie miało
  • Odpowiedz
@ksaler: Co za p----------e myślenie. Jesteś mały hajs daje mama i dba mama ale w zamian musisz sprzątać w pokoju. Jesteś duży to k---a zamiast być samodzielnym to hajs daje państwo i dba o k---a 40 latka państwo xDDDDDD
  • Odpowiedz
Hasła dotyczące obrony nazwałeś "sloganami", czyli trywializujesz konieczność obrony.


@GordonL: bo dla przeciętnego Kowalskiego są to tylko slogany w odróżnieniu od domowego budżetu, który jest twardym zderzeniem z rzeczywistością. Kiedy przeciętny Kowalski ma kontakt z sądem najwyższym lub trybunałem? Czemu przeciętnego Kowalskiego ma obchodzić kadencja Gersdorf, a nie to, czy będzie miał za co kupić dzieciakowi ubrania do szkoły. Dla mnie odpowiedź jest jedna, dlatego nazywam to sloganami.
  • Odpowiedz
jeśli zacznie w końcu naśladować Europę


@ryba_twojej_mieczty: a dlaczego nie możemy naśladować takich Niemiec w kwestii związków partnerskich, niższego vatu, łatwiejszego prowadzenia biznesu, czystego powietrza, energii jądrowej, kwocie wolnej od podatku?

Dlaczego naśladujemy Europę tak wybiórczo? I tylko w takich kwestiach dzięki którym można utrzymać się przy korycie na następne 4 lata? To jest odpowiedzialna polityka rządu?
  • Odpowiedz
No to co się dziwisz, że na tej podstawie wiem co myślisz o tym?


@GordonL: bo to, że potrafię wywnioskować / zaobserwować co przeciętny Kowalski o tym sądzi nie znaczy, że ja myślę to samo. Demm, co jest z Wami nie tak na tym wypoku?
  • Odpowiedz