Wpis z mikrobloga

Serio dziwicie się, że PiS wygrał? Że Polacy propsują partię, która jako pierwsza w 30-letniej historii 3RP zrealizowała pakiet społeczny, który poratował finansowo niezamożne społeczeństwo? A co mieli wybrać w zamian? Slogany o trybunale, sądzie najwyższym, czy hasła o jakiejś innej wydmuszce, z którą 99% społeczeństwa nigdy nie będzie miało styczności? A może obietnice, że opozycja będzie kontynuować (i rozszerzać!) politykę socjalną zapoczatkowaną przez... PiS? xD To nie PiS jest silny. To opozycja jest beznadziejna. Ha tfu na tych nieudaczników.
#wybory #pis #niepopularnaopinia
  • 188
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@shox: a masz gdzieś badania które pokazują jaki procent 500 plus idzie na tych j------h nierobów a jaki na n---------h robów ktorzy pracują za 2-2,5k na rękę?
  • Odpowiedz
@ksaler w tym wpisie wyszła prawdziwa dojrzałość ekonomiczna i inteligencja wykopków, sami przedsiębiorcy i i programiści 15k, ale nie rozumieją że opis pewnego mechanizmu nie równa się popieraniu go. I zamiast pojąć że ogromna część społeczeństwa to prości ludzie, do których natychmiastowa korzyść przemawia bardziej niż jej długofalowe skutki, to jeszcze opluwają kogoś kto im to próbuje wyjaśnić.
  • Odpowiedz
@CapaldiTheDoctor Bardzo podoba mi się twój komentarz! Nie jestem w stanie zrozumieć toku myślenia wykopków. W Danii, Niemczech, Francji i prawie wszystkich krajach w Europie już od dawna funkcjonuje model gospodarki z dużym zapleczem socjalnym i państwa te funkcjonują bardzo dobrze. Wg wykopu natomiast, akurat Polska jedna jedyna upadnie, jeśli zacznie w końcu naśladować Europę. Co więcej, przeraża mnie, że ogromna grupa ludzi płacze nad planami podniesienia płacy minimalnej. Są dumni,
  • Odpowiedz
tylko ty nie piszesz ze zrozumieniem, twój post smierdzial pisostwem


@kupuje_bulki_w_almie: ja p------ę xD dobra, miłego dnia, wciąż się nie dziwię, że PiS wygrywa skoro po drugiej stronie ma takich tytanów intelektu xD
  • Odpowiedz
w tym wpisie wyszła prawdziwa dojrzałość ekonomiczna i inteligencja wykopków, sami przedsiębiorcy i i programiści 15k, ale nie rozumieją że opis pewnego mechanizmu nie równa się popieraniu go. I zamiast pojąć że ogromna część społeczeństwa to prości ludzie, do których natychmiastowa korzyść przemawia bardziej niż jej długofalowe skutki, to jeszcze opluwają kogoś kto im to próbuje wyjaśnić.


@ossadagowah: Alleluja! :) Będę wklejał link do Twojej wypowiedzi każdemu kto na mnie
  • Odpowiedz
ta, a mi się wydaje ze chamska propaganda zrobila swoje i tyle


@hahaha666: pewnie, że zrobiła. To jedna ze składowych ich sukcesu - przejęli media, ktore do tej pory głownie po nich jechały i stworzyli potwora, który jest jeszcze mocniejszy niż Dziennik w czasach PRLu...
  • Odpowiedz
zrealizowała pakiet społeczny, który poratował finansowo niezamożne społeczeństwo?

@ksaler: o k---a, polecam poczytać skąd te pieniądze się biorą


@mtkc: o k---a, nie o tym jest ten wpis, typie
  • Odpowiedz
zrealizowała pakiet społeczny


@ksaler: W takiej formie że teraz nawet 13-stki (nie mówiąc o 14-stce) dla emerytów nie mogli do budżetu wpisać bo by się wywalili o regułę wydatkową. Przyjdzie kryzys to ten statek socjalny PiSu się rozwali na skałach.
  • Odpowiedz
to nie ludzie nie czytają ze zrozumieniem tylko ty nie piszesz ze zrozumieniem, twój post smierdzial pisostwem I centryzmem więc tak został potraktowany


@kupuje_bulki_w_almie: Kolejny przedstawiciel elity, który prostego wpisu na mikroblogu nie potrafi zrozumieć. Nie rozumiesz otaczającej cię rzeczywistości, a chcesz próbować ją zmieniać. Tylko jak chcesz zmienić cokolwiek, skoro nie potrafisz zrozumieć dlaczego PiS wygrał te wybory. Kolega wyżej w prosty sposób wyjaśnił dlaczego stało się to, co
  • Odpowiedz
@ksaler: Tak dziwimy. Rozdawanie kasy z budżetu państwa nie świadczy o bogactwie państwa i tylko doraźnie wzbogaca odbiorców socjalu. Wystarczy np. obniżyć podatki, pozwolić firmom się rozwijać, nie kłaść ludziom kłody pod nogi durnymi zakazami i ograniczeniami. Wtedy bogactwo "samo się zrobi" nie obciążając budżetu państwa w taki sposób, jak jest teraz z rozdawaniem pieniędzy. 500+ jest, emerytury są... jednocześnie służba zdrowia się sypie, zus niewydolny, brak innowacyjności i rozwoju
  • Odpowiedz