Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1933
W wieku 28 lat zachciało mi się skończyć studia. Zaocznie. Dzisiaj pierwszy zjazd więc jestem w drodze na pociąg, bo zaczynam tę przygodę wykładem z analizy matematycznej o 7.30. Cały czas mam jakieś takie głupie wrażenie, że nie dam rady, że to nie dla mnie ().

Dajcie jakiegoś plusa na zachętę.
#studbaza #studia #nauka
  • 170
Szacunek.

Przyj i #!$%@?. Dla mnie to też jest motywacja, żeby za ten jakiś czas pójść na kolejną magisterkę. Mam teraz 24 lata, i czuje się niespełniony po obecnych studiach i przypominam sobie teraz matmę, a do tego staram się uczyć nowych rzeczy żeby nie być za bardzo w tyle, gdy pójdę na tą magisterkę!
@UmbertoDalleMontagne: Miras, nie daj się, nie jesteś sam! Lvl 36 here, też zacząłem teraz studia (magisterkę bo licencjat zrobiłem kiedyś tam). Mam tak samo, że to niby nie dla mnie, ale to siedzi tylko w głowie. Dasz radę. Zrobisz ten papier a przede wszystkim nałapiesz nowych doświadczeń i poznasz nowych ludzi, serdecznie ci tego życzę.
@UmbertoDalleMontagne: Moje pierwsze zajęcia na pierwszym zjeździe to była matematyka. Na dzień dobry liczenie macierzy. Kumple ze szkoły średniej, którzy zaczynali ze mną wypisali się ze studiów po 2 dniach bo przeżyli szok xD. Ja sobie mówiłem "no nie jest lekko, ale zostaje aż mnie ewentualnie sami nie wyjebią". Nie #!$%@?. Dziś jestem inżyniere xD.
@szperacz: o moim kierunku (mimo że inżynierski) krążyła pogłoska, że to takie miejsce dla humanistów, którzy są debilami z matmy, ale chcą inżyniera
Po matmie (tak jak mówisz, jakieś macierze, proste całeczki itd) odchodzili aż przykro xD
@UmbertoDalleMontagne: też zaczęłam studia, nawet dwa kierunki, akurat zjazdy mi się przeplatają. I widzę zasadniczą różnicę między studiowaniem teraz, a tym x lat temu jak robiłam to trochę z przymusu, bo po liceum "wypadało". Wtedy na wykładach się męczyłam albo na nie nie chodziłam, chciałam po prostu mieć papier. Teraz chodzę i słucham wykładów z przyjemnością, bo wybrałam to, co mnie interesuje.

Powodzenia Mireczku.
@UmbertoDalleMontagne: w takim wieku naprawdę fajnie i warto jest studiować. Swoje lata masz, pewnie sporo życiowego doświadczenia, pewną stabilizację i w wyniku tego – dojrzałość, aby na tych studiach wytrwać i je skończyć.

Do studiowania nie nadają się jedynie ludzie, którzy olewają je przez pewien brak powagi, a więc żebrzą o notatki, pojawiają się jedynie na egzaminach, a same egzaminy zdają dzięki telefonom. Jeżeli masz chęć do nauki, to szybko Ci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UmbertoDalleMontagne: wszystko jest dla ludzi do osiągnięcia. to jedynie kwestia motywacji.

gdy moja siostra zaczynała studiować medycynę (o kurka, ale zabrzmiało...) miała w grupie kobietę 30+. oczywscie że młodzież myślała że to właśnie ona odpadnie. ale tak się nie stało. skończyła studia. zrobiła specjalizacje i dziś pracuje w zawodzie jaki sobie wymarzyła (ta koleżanka. ale siostra też :-)

więc powodzenia Mirku. wszystko zależy tylko od Ciebie! trzymam kciuki!