Wpis z mikrobloga

Ile kosztuje płyta meblowa taka duża? Chodzi mi dokładnie o 4 płyty bardzo długie które będą ułożone poziomo i zajmą praktycznie całą ścianę od góry do dołu. Między płytami będzie szczotkowane aluminium. Będzie to taki "ekran" na ścianę. Powieszone będzie to z 3-5 cm od ściany, a za tym chce ledy. Ile może kosztować (widełki +/-) budowa czegoś takiego. Konkretnie o te płyty mi chodzi bo nie znam cen. Kolor raczej takie drewno.
#remont #remontujzwykopem #meble #dom #mieszkanie #diy #pytanie #pytaniedoeksperta #stolarstwo
  • 12
  • Odpowiedz
Chodzi Ci chyba o płytę OSB. Wpisz sobie w necie. W zależności od grubości płyty ceny są różne. Najtańsza dowiedz za około 30 zł.
  • Odpowiedz
@bronkowsky: OSB to taka surowa. Chce taką meblową. Jak wpiszesz w google plyta meblowa to w takich kolorach. Tylko, ze wielką, po długości jak się da maksymalnie długą (podobno jest limit długości w sprzedaży dla zwykłego kowalskiego ale nie wiem ile wynosi). A szerokość tak żeby 4 płyty weszły od ziemi do sufitu w mieszkaniu w bloku. Parę cm luzu ma być od sufitu i podłogi, a między płytami profile
  • Odpowiedz
@bronkowsky: To chyba płyta MDF się nazywa. Kolor jakiś drewniany, np. dąb, buk, orzech. Chce tylko orientacyjnie wiedzieć czy jedna taka płyta to 30zł czy 300zł czy 1000zł
  • Odpowiedz
Znalazłem takie płyty. Widełki od 15-30,35 zł za metr. Wysokość tych płyt to 209 cm. Biorąc pod uwagę margines od podłogi i sufitu w bloku mieszkalnym to powinno być dobrze zakładajac, że wysokość pomieszczenia to 250. Co do długości. Szerokość płyty tutaj masz 280. Przejrzyj sobie to.
  • Odpowiedz
  • 1
@Vadzior płyta meblowa laminowana, bo zapewne o taką ci chodzi, ma wymiar ok 2,6 na 2 m z jakimiś centymetrami, ale i tak trzeba ją delikatnie odciąć żeby była równa na brzegach. Koszt do sprawdzenia w sklepach z płytami, najtańsze od ok, 2x Zł za M2
Powieszenie na dystansach to trochę zabawy bo płyta trochę wazy ale da się czemu nie
  • Odpowiedz
@pigoku: Wiem. Ale dlatego chce 4 płyty poziomo. czyli np 260x60. 4 Płyty nie będą takie ciężkie niż np. 2 sztuki. Oczywiście wymiar 60cm to taki strzelony. Chce margines na górze i na dole, a między płytami profile z alu.
  • Odpowiedz