Wpis z mikrobloga

@Tymajster Bez połączenia komórki jajowej z plemnikiem nie może się rozpocząć proces rozwoju człowieka. W przypadku 18 czy tam 22tyg. ciąży ten proces rozwojowy trwa niezależnie od matki czy innych czynników zewnętrznych. Podaj proszę lepsze kryterium definiowania od którego momentu "zaczyna się" człowiek.
@Tymajster Bez połączenia komórki jajowej z plemnikiem nie może się rozpocząć proces rozwoju człowieka. W przypadku 18 czy tam 22tyg. ciąży ten proces rozwojowy trwa niezależnie od matki czy innych czynników zewnętrznych. Podaj proszę lepsze kryterium definiowania od którego momentu "zaczyna się" człowiek.

@xandra Nie wiem co ma oznaczać ten mem, że wg Ciebie jestem księdzem czy co?
Wyżej podałem swoją argumentację. Napisz proszę konkretnie który wg Ciebie tydzien jest dobry na
@Kash: No a niektórzy powiedzą "nie zdążył się jeszcze rozwinąć w pełni, co oznacza, że nie jest człowiekiem". I ja nie chcę teraz wchodzić w dyskusję kto ma więcej słuszności, chodziło mi o to, że do tematu trzeba podchodzić z pokorą.
@twoi_oyciec Nie wiem czy przeczytałeś artykuły które podałem ale odniosłem się do Chin (1,38mld ludzi) a nie do USA. Doskonale wiem, że tam była mowa o stanie Nowy Jork.
@Kash: Dlaczego mam pisać coś, co jest ogólnie dostępną wiedzą na poziomie podstawówki? Chcesz narażać zdrowie i życie zgwałconej przez zboczeńca 12 latki? Z powodu paru komórek? Chcesz by rodzice zdeformowanego płodu całe życie się męczyli i cierpieli? Oni i to dziecko. Gdzie moralność, sumienie, etyka, nie wspominając o empatii... Na szali mamy myślące, czujące i samoświadome osoby i... parę komórek. Masz ty rozum i godność człowieka?
@Tymajster Tu nie ma miejsca na pokorę bo sytuacja jest zero-jedynkowa. Wg takiego podejścia trzeba uszanować, że ktoś może nie uważać za człowieka człowieka w 9 miesiącu tuż przed urodzeniem, dziecka urodzonego ale bez odciętej pępowiny a nawet ludzi z czarnym kolorem skóry czy o żydowskim pochodzeniu, co jak wiemy było w pewnym czasie i miejscach zgodne z prawem.
@Hrjk Chyba nie dokońca rozumiesz o czym jest dyskusja bo Twoj komentarz nie ma żadnego sensu.

@xandra Co ma niezapłodnione kurze jajko do tematu?
Bardzo wygodnie zeszłaś z tematu ogólnodostępnej aborcji na żądanie. Także wróćmy do tego jak definiujesz moment kiedy człowiek staje się człowiekiem i dlaczego akurat to ten momemt? (Załóżmy, że nie skończyłem tej podstawówki).