Wpis z mikrobloga

nazywając zlepek komórek które nie ma świadomości dzieckiem robisz #!$%@?ę z logiki


@scriptkitty: sorki to nie ja, to OP

ja zwróciłem tylko uwagę na pewien formalny paradoks u kolegi
  • Odpowiedz
@spere: masz na szali zdrowie psychiczne zgwalconej, z chorym dzieckiem masz ciezar dla calego spoleczenstwa, sa to dosc powazne problemy, szczegolnie opcja druga, poniewaz chore dziecko dyskwalifikuje dwoje doroslych z zycia w spoleczenstwie a matke zazwyczaj zmusza do zycia z socjalu, a czemus takiemu powinno sie przeciwdzialac, nie uwazam ze aby oddawanie chorego dziecka bylo dobre, bo nikt nigdy nie bedzie go chcial, dosc to proste i logiczne, zawsze bede
  • Odpowiedz
@spere: Dlatego gwalciciel w przypadku decyzji zgwalconej o usunieciu powonien dodatkowo odpowiadac za przerwanie zycia.
A w pozostalych dwoch przypadkach trzeba wybrac mniejsze zlo tj zdrowie uksztaltowanego juz czlowieka. Mam nadzieje ze pomoglem
  • Odpowiedz
@Kash: Przed narodzinami nawet w 9 miesiącu to nadal płód, a nie człowiek. Co nie znaczy, że można przeprowadzić aborcję tak późno. Do trzeciego miesiąca tak.
  • Odpowiedz
@Kash: ale przytaczasz przykład jednego stanu i jednego państwa, zaś w większości państw tak jak przytoczyłem, taki płód nie nadaje się już do aborcji bo uznaje się go za zbyt rozwinięty
  • Odpowiedz
  • 12
@xandra Człowiek powstaje w momencie połączenia komórki jajowej z plemnikiem. "Płód" to tylko nazwa jednego z etapów rozwoju człowieka. Płód jest człowiekiem tak samo jak noworodek, niemowlę, dziecko, dorosły czy starzec. Sztucznie ustalone terminy jakoby do których można dokonywać aborcji nie mają żadnego uzasadnienia i jak widać różnią się pomiędzy państwami czy stanami w zależności od ideologii.
  • Odpowiedz
@Kash: Dziecko urodzone po 24 tc (termin graniczny) jest w stanie przeżyć poza organizmem matki, wiec skoro po 24 tc mówimy o porodzie to, znaczy ze w przypadku aborcji po 24 tc mówimy o zabójstwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@twoi_oyciec Jedno państwo którego ludność to ok 18% ludności świata. I jak widać tendencja jest niepokojąca skoro kolejne miejsca tworzą takie prawo. Rozumiem, że jeśli w pewnym momencie w większości państw zostanie to wprowadzone to będziesz bronić tego prawa bo większość tak ma?
  • Odpowiedz