Wpis z mikrobloga

  • 99
@Klepajro czyli jeśli dwie osoby zrobią to samo i obie dostaną mandat to jedna musi zapłacić więcej a druga mniej? Za to samo wykroczenie?
Dla mnie to jest bez sensu.
  • Odpowiedz
  • 24
@hu1ll no raczej to powoduje też że taki z dochodem xxxxxxxxxxxxcbl ma raczej #!$%@? na taki mandat bo dla niego to żadna kara i w ogóle tego nie odczuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Klepajro: więcej sensu miało by od ceny pojazdu kiedy był nowy. Nie dość że bogaci tak samo by odczuwali mandat w swoim Mercedesie to jeszcze zdeszrotyzowano by Polskę bo seba wybierając między nową Dacią a pełnoletnim BMW musiał by się liczyć że ewentualny mandat może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.
  • Odpowiedz
  • 9
@CzipIDejl @Klepajro ale czy to jest sprawiedliwe? Przecież nie każdy bogatszy człowiek jest złem wcielonym, po prostu mu się udało i najprawdopodobniej większość z nich będzie się przejmowało czy nie popełnili jakiegoś wykroczenia, raczej mało osób myśli "ee to tylko 500pln", przynajmniej tak mi się zdaje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Klepajro: jedyne sprawiedliwe rozwiązanie to areszt. Na przykład za przekroczenie prędkości o 50 km/h 24 godziny aresztu. Tak samo by zabolało biznesmena spieszacego się na lotnisko i madke jadącą do Lidla w sobotę
  • Odpowiedz
  • 1
@Klepajro chodzi mi o to że bogatsi to ludzie i nie chodzą po parkach żeby rzucać wszędzie puszki, nie parkują na złość na miejscach dla niepełnosprawnych, nie powodują specjanlnie wypadków bo mandaty są dla nich niczym, większość myślących ludzi potrafi dostosować się do prawa i jeśli raz dostanie za coś mandat próbuje tego więcej nie robić
  • Odpowiedz
  • 25
@hu1ll ale ja nie demonizuje broń boże ludzi majętnych. Często są to ludzie dbający o ekologię etc jednak coś na rzeczy jest że za to samo wykroczenie ktoś płaci 20%swojego dochodu a ktoś 0.002
  • Odpowiedz
  • 1
@Klepajro według mnie to jest normalne że ludzie płacą za to samo tyle samo pieniędzy, wiesz ty masz inne zdanie ja mam inne i wszyscy są szczęśliwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz