Wpis z mikrobloga

@krabozwierz: napisałem wyżej, że uznanie hulajnóg za rowery jeszcze miałoby sens. Ale ogólnie wolałbym wersję pieszego, bo hulajnodze bliżej do pieszego (mniejsza niż rower, poręczniejsza) niż rowerzysty.
  • Odpowiedz
zreszta te xiaomi sie lamia w pol, tam sa jakies patenty zeby je reperowac a ludzie mysla ze to sie tylko odblokowuje i daje w p---e i juz 40km/h xD no oczywiscie ze sa niemadrzy ludzie ale reszta nie bedzie przekraczac predkosci jadac po trzesacym tym gownem chodnikiem i z r-------a kierownica XD
  • Odpowiedz
@acctim: 40 nie wyciągnie żadna xiaomi m355, 31km/h to max, nie warto odblokowywać z fabrycznych 25 bo sobie komfort tylko popsujesz, 31-30 wyciagniesz jak masz >80% baterii tylko i ważysz mniej jak 60kg xD

Można na xiaomi wyciągnąć >40km/h ale musisz modyfikować baterię mocno, bo trzeba dodać w serii dwa-trzy zespoły 3 ogniw spiętych równolegle - nikt tego nie robi, może promil promila. Ba, w M365 nawet możesz zamontować z
  • Odpowiedz
@FLAC: ja mysle ze warto jesli ktos ma ciagle pod gorke ale pewnie jest problem z trzymaniem manetki na 80%
najlepiej jesli sie da podniesc moc a zostawic ograniczenie szybkosci

a zapomnialem dodac ze musi byc cudownie cisniac 30 na tych pelnych nieamortyzowanych oponach xD
  • Odpowiedz
@acctim: w xiaomi masz opony z dętkami, lepsze hulajnogi (ceny >3000-4000zł) mają już pełną amortyzację poprzez zawieszenie i opony pneumatyczne bezdętkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

moc i limit prędkości da się regulować niezależnie od siebie, w takiej m365 pro masz 3 tryby jazdy 15km/h 20 i 25. Do każdego możesz przypisać inną moc i inną prędkość.

I nie musisz manetki trzymać, bo jest tempomat. Normalne po
  • Odpowiedz
pstryczkami przełączniczkami na wypadek kontroli


@FLAC: cały wic nie opiera się o kontrolę i ew. mandat. To praktycznie nie realne, że zatrzyma cię funkcjonariusz i będzie kontrolował ci moc silnika, czy mierzył prędkość. A już na pewno, jak będziesz po prostu jechał do pracy. To się nie zdarzy.
Coś, to może się zdarzyć, to twój rozbity łeb, być może o glebę, być może o samochód. Nie mieć wypadku przez sezon
  • Odpowiedz
@wykopyrek: można to zrealizować w różny sposób, choćby taki że po włączeniu musisz nacisnąć manetkę gazu i hamulca w konkretnej kolejności i wyłącza się po wyłączeniu urządzenia. Zmiana nie do wykrycia w praktyce. Po prostu nie lubię bezsensownych ograniczeń które są jak traktowanie przedszkolaków. Wiem na ile mogę sobie pozwolić i gdzie jechać szybko a gdzie wolno.

Niedawno byłem w Czechach, mają tam piękne ścieżki rowerowe, długie, gładkie, prowadzące przez
  • Odpowiedz
w xiaomi masz opony z dętkami, lepsze hulajnogi (ceny >3000-4000zł) mają już pełną amortyzację poprzez zawieszenie i opony pneumatyczne bezdętkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FLAC: napiszę ci tak, jeździłem i składakiem na 24" kołach (jakiś jubilat) i góralem (26") i pełnowymiarówką (29"). Ile mają cali kółeczka w tych p--------h? Dziewięć?
Nie mówię, że to jest gorzej niż w tych zabawkowych, ale... to bardzo blisko do tych
  • Odpowiedz
@wykopyrek: nikt nikogo przecież nie zmusza. Dla niektórych to frajda i praktyczność (ja z pracy wracam w 10-12 minut na hulajnodze zamiast 35 autobusem w korku). Większe nierówności da się czuć ale dobra kostka albo asfaltowa DDR i jedzie jak po maśle.
  • Odpowiedz
@FLAC: uwierz mi, ekspertyza i rozprawa sądowa jest tańsza od 100% odszkodowania - będą to sprawdzali fachowcy, może ci sami co to zakładają.
Rowerzyści jadą szybciej, siłą mięśni, na maszynie która jest dopracowywana od ponad stu lat. Do rowera możesz przyczepić silnik spalinowy, bak z benzyną, 40kg ładunku z tyłu i 20kg z przodu (i czasem po 10kg po bokach) i niewiele wpłynie na stabilność.
Hulajnoga... borze dębowy, to nawet
  • Odpowiedz
ale dobra kostka albo asfaltowa DDR i jedzie jak po maśle


@FLAC: wszystko jest dobrze, dopóki jest dobrze. Jak ci na tą drogę spadnie gałąź (byłem świadkiem), wbiegnie pies (żeby to raz), pieszy z chodnika obok w----i się na coś i w-----e zakupy przez całą DDR (było tak, nie zmyślam) - to na rowerze masz szanse na co najmniej hamowanie do rozsądnej prędkości przy której nie pęka czaszka.
Hamuj sobie
  • Odpowiedz
@FLAC: ale wymieniaja na pelne bo sie przebijaja
no i bardzo dobrze ze mozna
ja nie hejtuje hujnog tylko bardziej warunki w jakich sa uzywane, wiekszosc tych malych pojazdow elektrycznych radzi sobie jak deskorolka na chodniku. n--------a to to wibracjami.
za to te duze nie maja zadnej racji bytu bo sa wielkosci roweru xD chinole wlasnie zaczeli sprzedawac coraz wiecej takich malych skladaczkow ktore sa wielkosci tych wiekszych chujnog. i
  • Odpowiedz
ale wymieniaja na pelne bo sie przebijaja


@acctim: wymieniają na pełne przegrywy ( ͡° ͜ʖ ͡°) które nie potrafią pilnować ciśnienia w oponach. Na M365 ludzie robią po 1500km bez problemów jeśli pilnują odpowiedniego ciśnienia do swojej wagi.
  • Odpowiedz
@FLAC: przebijaja sie od szkla
no po co glupiego udajesz.

te xiaomi ogolne powinny troche urosnac, nie tak dawno widzialem grubsze opony na ktore tam nie ma przeswitu zeby je zamontowac

no ale one sa skrojone na 50kg chinczyka
  • Odpowiedz