Wpis z mikrobloga

#antynatalizm #natalizm

Hipotetyczna sytuacja:
- jesteś w związku, oboje jesteście po szkole średniej,
- mieszkacie w bloku na typowym polskim osiedlu,
- macie nieperspektywiczne ale stabilne prace, wasz miesięczny dochód to 5000 zł,

Możecie mi powiedzieć, czy istnieją jakiekolwiek argumenty uzasadniające tworzenie dziecka w takiej sytuacji?
CXLV - #antynatalizm #natalizm

Hipotetyczna sytuacja:
- jesteś w związku, oboje j...

źródło: comment_3FQRuMb3ZAErILRRUbv3wMHFlVZKAjUJ.jpg

Pobierz
  • 104
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@CXLV: wolałabym się wychowywać w rodzinie biednej, ale dającej emocjonalne bezpieczeństwo, niż bogatej, w której rodzice, zapewniając wszelkie wygody materialne, są skupieni na karierze.
Dziwi mnie mega, że ludzie bardziej skupiają się na tym, ile kasy trzeba na dziecko, zamiast na tym, ile czasu na to dziecko trzeba, jeśli chce się być dobrym, mądrym rodzicem, dbajacym nie tylko o pieniądze, ale i psychikę.
Kasa to nie wszystko. Jeśli będziesz zarabiać 100k
@HAL__9000: @haaryballs: o taki wypok nic nie robiłem xD to po prostu piękne, jeden Mirek przedstawia argumenty w miarę logiczne, próbuje nawiązać dyskusję, w drugi trzyma stabilnie poziom wąsatego Janusza "hehe jak ci źle to idź się zabij, hehe, halyna dawaj harnixa bo trudne sprawy się zaczynają w telewizji hehe" xD
I te argumenty ad persona w momencie doświadczenia dysonansu poznawczego, zuoto
@CXLV zarabicie 5k, ale ile wydajecie? Bo jeśli 2,5, to spoko dacie radę. Jeśli z tych 5000 wydajecie 4,975 zł to na chomika wam nie wystarczy. Ale masz rację, jeśli nie chcesz mieć dziecka tylko z powodów ekonomicznych to se darujcie
@zielonestopylucyfera

Prawda jest taka, że to nie wina egoizmu tylko i wyłącznie waszego lenistwa, bo zamiast ruszyć dupę i coś robić zwyczajnie piszecie o tym, że zrobiono was na siłę.


Z jakiej racji @HAL__9000 ma mieć jakiekolwiek obowiązki? Zgadzał się na przyjście na świat? Nie. Nie ma więc żadnych zobowiązań wobec nikogo.
@CXLV 10 dzieci i dochód wzrasta o kolejne 5k, laska pije w ciąży, narkotyki, etc wszystkie dzieci niepełnosprawne i myk dochód wzrasta o kolejne tysiące. Aż żal mi ludzi którzy muszą pracować żeby żyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chodzi o to, że nigdy nie istniejąc osoba nigdy nie jest narażona na zło, co jednoznacznie wskazuje na wyższość tego odwiecznego, metaforycznego niebytu, będącym w dosłownym ujęciu po prostu nienarodzeniem się.


@HAL__9000: BNieistniejąc nie jesteś "narażony" na zło ale też na dobro - więc nie wskazuje to na wyższośc niebytu, bo byłoby to tylko wtedy prawdziwe gdy ponad 50% osobników doświadczało więcej zła niż dobra. Podczas gdy w 2019 80% osób
@CXLV: wydaje mi się, że dziecko może być nawet szczęśliwsze w rodzinie, gdzie:

"- jesteś w związku, oboje jesteście po szkole średniej,

- mieszkacie w bloku na typowym polskim osiedlu,

- macie nieperspektywiczne ale stabilne prace, wasz miesięczny dochód to 5000 zł"

ale rodzice w pracy spędzają po 8 godzin dziennie, wracają do domu, spędzają z dzieckiem czas, pomagają odrobić lekcje, jednocześnie zapewniając byt na średnim poziomie, gdzie w sumie poza