Wpis z mikrobloga

#antynatalizm #natalizm

Hipotetyczna sytuacja:
- jesteś w związku, oboje jesteście po szkole średniej,
- mieszkacie w bloku na typowym polskim osiedlu,
- macie nieperspektywiczne ale stabilne prace, wasz miesięczny dochód to 5000 zł,

Możecie mi powiedzieć, czy istnieją jakiekolwiek argumenty uzasadniające tworzenie dziecka w takiej sytuacji?
CXLV - #antynatalizm #natalizm

Hipotetyczna sytuacja:
- jesteś w związku, oboje j...

źródło: comment_3FQRuMb3ZAErILRRUbv3wMHFlVZKAjUJ.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możecie mi powiedzieć, czy istnieją jakiekolwiek argumenty uzasadniające tworzenie dziecka w takiej sytuacji?


@CXLV: Tak. Argument czasowy - najbezpieczniej jest urodzić pierwsze dziecko przed 30 r.ż. bo minimalizuje to prawdopodobieństwo wystąpienia chorób oraz maksymalizuje szanse na bezpieczne doniesienie ciąży. Finanse można zawsze poprawić, nawet posiadając już dziecko.
  • Odpowiedz
@CXLV: Antynataliści to w dużej mierze ludzie, którzy patrzą na wszystkich swoją miarą i w oparciu o swoje przeżycia próbują wmówić ludziom, że jest im źle. Mogę was zadziwić - nie wszyscy na tym świecie cierpią, przeciwnie - niektórzy mają się tutaj dobrze i potrafią zapewnić takie same warunki swoim potomkom tak, aby oni czuli się tak samo. Poza tym, umiarkowane negatywne przeżycia to część istnienia i jest jego pewnego
  • Odpowiedz
@CXLV: stary znam ludzi którzy nie mają łącznie 5k, do tego maja kredyt 1k na mieszkanie i dwójkę dzieci. Wszystko się da. I to żadna patologia!
  • Odpowiedz
Wszystko się da. I to żadna patologia!


@mysz0n: Oczywiście. Nigdzie nie napisałem, że uważam takie rodziny za patologiczne. Chcę jedynie poznać proces myślowy osób, które się decydują na dziecko przy takich zasobach.
  • Odpowiedz
Prawda jest taka że ludzie robią dzieci dla swoich własnych, egoistycznych potrzeb


@Ghost2: to zakazać wszystkiego, bo ludzie tak naprawdę robią wszystko dla spełnienia swoich własnych, egoistycznych potrzeb. przestań kupować żarcie w supermarkecie, bo to też robisz dla spełniania swoich egoistycznych potrzeb. myśliciele od siedmiu boleści...
  • Odpowiedz
zakazać wszystkiego, bo ludzie tak naprawdę robią wszystko dla spełnienia swoich własnych, egoistycznych potrzeb


@henk: ale wiesz, że jest różnica kiedy spełniasz własne potrzeby czyimś kosztem, bez jego wiedzy i wcześniejszej zgody?
  • Odpowiedz
@efilista: k---a, ciągle żyjesz kosztem innych i ci inni też się na to nie godzili. tacy z was uczeni, a takich prostych faktów nie dostrzegacie?
- mnóstwo osiągnięć medycyny powstało na gruncie medycznych eksperymentów w obozach a także testów na zwierzętach - nie korzystaj
- twoje ubrania i telefony robią gdzieś ludzie, którzy dostają za to tylko tyle, żeby starczyło na naprawdę podstawowe potrzeby - nie kupuj
- surowce na
  • Odpowiedz
@henk: mam siebie narazic na cierpienie poprzez calkowite zaprzestanie robienia rzeczy ktore gdzies w dlugim lancuchu pzyczynowo skutkowym powoduja moze cierpienie kogos innego? Dlaczego mialbym az tak sie poswiecić? Jesten antynatalista i uwazam ze powinno sie eliminowac cierpienie, ale nie ma ani jednego powodu by eliminowac go kosztem siebie

I dobrze ze to zauwazyles, to prawda, na tym swiecie ludzie zyja kosztem innych, dlatego nie moralnym jest granie w h----d
  • Odpowiedz
@henk:

nie rób dzieci, jak miałbyś je wychować na takich mędrków, to faktycznie oszczędź kolejnym pokoleniom


Porozmawiamy inaczej, kiedy twoje dziecko okaże się antynatalistą
  • Odpowiedz
@HAL__9000: co się zmieni gdy moje dziecko będzie antyanalistą? zstąpi na mnie duch święty antynatalizmu i mnie oświeci jak bardzo się myliłem? natalistyczne ścierwo - a taki niby miłosierny jesteś xD - dlatego m.in. kopalnia beki z takich jak ty.
@paul772 - zerknij na komentarz ponad twoim, to skumasz czemu kopalnia beki.
  • Odpowiedz