Wpis z mikrobloga

mBank to dno

http://www.wykop.pl/artykul/5122549/nie-pozdrawiam-zespolu-mbank-czyli-kilka-slow-dlaczego-nie-warto-ufac-bankom/

Właśnie przeczytałem wpis z głównej i aż się zalogowałem po raz pierwszy od wielu, wielu lat, żeby skomentować.

Mam bardzo podobną sytuację, konto w mBanku miałem od mega dawna, ale parę lat temu wyprowadziłem się za granicę.
Niedawno mBank poinformował mnie, że w związku z tym, że mam nieważny dowód tożsamości blokują mi dostęp do mojego konta, nie mogę wypłacić nic dopóki nie podam im danych nowego dowodu.

Jako, że mieszkam w UK od 5 lat, nie muszę jako polski obywatel posiadać dowodu osobistego. Dla mBanku jednak paszport to za mało, nie mam żadnej możliwości odblokowania swoich pieniędzy na tym koncie, chyba, że polecę do Polski na tydzień i spróbuję w tym czasie wyrobić sobie nowy dowód.

To jest jakiś dramat.

Nie polecam mBanku nikomu, jest to najgorszy bank w jakim kiedykolwiek trzymałem pieniądze (a wliczam w to też kilka dramatycznych angielskich banków).

#mbank #dramat #patologia #afera
  • 6
@weszlem:
Dowód dosyć trudno dostać w tydzień. Maksymalny czas to 30 dni, choć zazwyczaj jest szybciej.
Wniosek można złożyć przez internet przez „profil zaufany”. Polecam założenie profilu każdemu, kto wyjeżdża za granicę, bo można w ten sposób załatwić niektóre sprawy bez powrotu do kraju. Choćby zwykła korespondencja prowadzona przez profil jest autoryzowana (urzędnik wie, że ty ją podpisałeś). Nawet bez profilu można zalogować się do tej platformy przez ... autoryzację w
@jakubste: odpowiadam sam sobie: ustawa o dowodach osobistych, art. 5 ust. 2

2. Pełnoletni obywatel Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkujący na jej terytorium jest obowiązany posiadać dowód osobisty.

(i to jedyna grupa obowiązana)
@jakubste: Dokładnie, aż sam to sprawdzałem jakiś czas temu. Gdyby gdzieś był przepis o tym, że muszę mieć dowód nawet jeśli nie zamieszkuję Polski to bym go już dawno temu wyrobił.