Wpis z mikrobloga

Rok 2025
Wszystkie korporacje wycofują się z rynku polskiego, przez ciągły wzrost płacy minimalnej i inflacji nie opłaca im się być w naszym kraju. Prace tracą dziesiątki tysięcy ludzi.
Rok 2028
Chleb kosztuje 10k PLN, ludzie chcieliby masowo emigrować z kraju, ale Unia zamknęła granice dla Polski, a Partia nie pozwala na wydawanie paszportów. Polacy uciekają pontonami na północ, przez góry na południe, Ukraina i Niemcy pilnują mocno swoich granic. W kraju są zamieszki.
Rok 2030
Polski już nie ma, ludność wyemigrowała albo zmarła wskutek zamieszek i wypadków przy nielegalnej ucieczce z kraju.

#bekazpisu #przyszlosc
  • 92
@wespazjan wiem o tym. Sęk w tym, w jaki sposób te pieniądze są rozdysponowywane przez Państwo. Osobiście nie otrzymuję żadnych korzyści z obecnie prowadzonej polityki, co więcej - dokładam się do tego systemu. Nie jestem tym faktem oburzony, ponieważ jestem świadomy, że państwo walczy z rozwarstwieniem społecznym poprzez różnego rodzaju programy socjalne i tym samym skupia się na najbardziej potrzebujących. Zaraz powiesz, że w większości korzysta na tym patologia, madki i bombelki,
  • 55
@bartosz-bartosz: Zgodzę się i nie zgodzę jednocześnie z Tobą. Fakt, mamy rozwarstwienie społeczne. Mieszkam w dużym mieście pracując w korpo, ale wcześniej w życiu było różnie :) I owszem jestem za tym żeby pomóc ludziom w potrzebie, ale zamiast dawać im np. 500zl do ręki to można stworzyć więcej stref ekonomicznych, dzięki którym powstanie więcej miejsc pracy. Można robić dotacje dla małych firm, zmniejszyć podatki rodzinom wielodzietnym, zmniejszyć biurokracje, poprawić drogi,