Wpis z mikrobloga

  • 1550
Rok 2025
Wszystkie korporacje wycofują się z rynku polskiego, przez ciągły wzrost płacy minimalnej i inflacji nie opłaca im się być w naszym kraju. Prace tracą dziesiątki tysięcy ludzi.
Rok 2028
Chleb kosztuje 10k PLN, ludzie chcieliby masowo emigrować z kraju, ale Unia zamknęła granice dla Polski, a Partia nie pozwala na wydawanie paszportów. Polacy uciekają pontonami na północ, przez góry na południe, Ukraina i Niemcy pilnują mocno swoich granic. W kraju są zamieszki.
Rok 2030
Polski już nie ma, ludność wyemigrowała albo zmarła wskutek zamieszek i wypadków przy nielegalnej ucieczce z kraju.

#bekazpisu #przyszlosc
  • 92
  • Odpowiedz
i inflacji nie opłaca im się być w naszym kraju


@Lonate: no ladnie sie przedstawilas miliona sluchaczy, widac ze masz pojecie o czym piszesz
  • Odpowiedz
@Bachal: traca zwykli ludzie co nie sa juz potrzebni na produkcji. Inzynierowie od data science czy programisci traca. Inzynierowie ktorzy projektuja maszyny beda mieli pracy az po uszy jeszcze przez dziesiatki lat. Tylko ze nie kazdy w wieku 45 lat moze zostac inzynierem automatyki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MassFett: patrz, ja jestem inżynierem montażu (średnim, dlatego nie projektantem :P) mam 26 lat i też się na IT nie umialbym przenieść. Brak mi konsekwencji w nauce. Ale na technika UR już taki zwykły człowiek da radę się przebranzowic. To nie filozofia naprawiać proste mechaniczne usterki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MassFett: nie mam i wiem, że to nie fair i s żeby nie delegacje zagraniczne byłbym w podobnej sytuacji co te grazynki, bo inżynier ze mnie #!$%@?. Ja tylko miałem uwagi to tego jednego punktu o braku pracy dla inżynierów, z resztą #!$%@? się zgadzam :)
  • Odpowiedz
@x-odus: No własnie. Kolejny dowód na to, że źle będzie niezależenie czy przedsiębiorcy będą uciekać z Polski, czy będą przyciągani. Jeszcze się taki nie urodził co by wykopkom dogodził.
  • Odpowiedz
@Lonate: Największym naszym problemem teraz jest to, że przejedliśmy prosperity. Zadłużaliśmy się w momencie gdy powinniśmy oszczędzać. Zwiększaliśmy transfery socjalne, w momencie, gdy powinniśmy je zmniejszać. W okresie boomu gospodarczego nie ma sensu zwiększać transferów socjalnych, ponieważ większość ludzi chetnych do pracy, ma tę pracę, więc ludzi powinno się zachęcać utrzymać ten stan rzeczy, przykładowo zwiększając koszty uzyskania przychodu, czy nawet tą śmieszną kwotę wolną (która nie jest idealna, ale
  • Odpowiedz
@Lonate: z powodu wzrostu płacy minimalnej do 1k euro BRUTTO jakiejkolwiek zachodniej firmie miałoby się przestać opłacać prowadzić tu biznes?
Ty wiesz w ogole ile wynosi minimalna w Niemczech czy we Francji?
xD
Myślałam ze tym razem obejdzie się bez tego #!$%@? ale widzę ze jestem to samo co było 4 lat temu. Ciekawe czy za kolejne 4 tez będzie to samo czy już sobie darujecie.
  • Odpowiedz
Rok 2025

Wszystkie korporacje wycofują się z rynku polskiego, przez ciągły wzrost płacy minimalnej i inflacji nie opłaca im się być w naszym kraju. Prace tracą dziesiątki tysięcy ludzi.


@Lonate:

ja dalej proszę o dowody na to że inflacje wypier...li w kosmos ¯\_(ツ)_/¯ inflacja w 2014 była na poziomie ok 5-6% a polacy zarabiali mniej niż pozwalały na to koszta utrzymania
  • Odpowiedz