Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przyszła do mnie pierwsza wypłata po zwolnieniu od podatku dochodowego coś mi się tu nie zgadzało bo wypłata wyglądała tak samo jak przez ostatni rok.
Jak sie okazało mam wynagrodzenie z tytułu zwolnienia z podatku dochodowego ale równowartość obcięto mi z pensji.

Chlew obsrany gównem składam wypowiedzenie brakuje ludzi a nikt tu pracowac nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#pracbaza #zalesie #januszebiznesu
  • 188
@KrakenFromKrakenowo: @TurkusowyRisso: Przykład mojej umowy 2250 brutto+ premia uznaniowa. Ona pewnie ma podobnie. Premia przyznawana jest za to co ile kto zrobił. Chociaż i tak uważam, że jest bardzo losowa, mniejsza z tym. Ale z szefem każdy jest ugadany, że nie można dostać mniej niż 2k. Przeważnie jest to od 2.1 do 2.5k na rękę. Ja składając takie pismo powinienem (dostawając normalnie załóżmy te 2.3k na rękę) dostać więcej.. Ale
@matkakrawcowaojciecstefan: Wydaję mi się, że nie są tak głupi i po prostu teraz będą dawali mniej. Ja wniosku nie składałem, ale też wypłaty nie dostałem jeszcze. Ciężko stwierdzić po miesiącu. Do końca roku jak będę miał po 2.2k to znaczy, że to oni mnie #!$%@? tak czy inaczej ()
@sylwke3100: Nie, "premia uznaniowa" to wg. prawa, taka której nie ma w regulaminie i nie ma określonego sposobu jej przydzielenia. Przyznawana jest tylko z dobrej woli pracodawcy w formie nagrody która nie podlega roszczeniom. Jeśli jest wpisana w regulamin premiowania lub umowę o pracę, to nawet jeśli wystąpi tam w sformułowaniu "premia uznaniowa" a potem jest określony sposób jej przyznawania, to wg. prawa zmienia się automatycznie w "premie regulaminową". Nie można
@Zakopczak:

Przykro mi bo zapierzam za wszystkich i nie ma komu chodzic w weekendy to ja we wszystkie chodze...


Beka bo zawsze wykopek musi być tym najbardziej wpływowym, #!$%@?ącym pracownikiem, uga buga co oni beze mnie zrobio... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zakopczak: to wypłata za jaki miesiąc? bo ustawa o zerowym picie obowiązuje od sierpnia czyli każda wypłata wypłacona w sierpniu i później jest zwolniona od podatku - sprawdź czy przypadkiem nie zabrali składki z wypłaty z sierpnia.
coś mi tu śmierdzi...w januszexie masz kilkaset zł premii uznaniowej? XDDDDDDD Hahaha


@mateusz-zahorski: A co w tym takiego dziwnego? Na umowie minimalna, reszta z premii - standardowa praktyka. Ot, ledwo parę dni temu widziałem umowę znajomej - na łapę 2600 złotych, 1500 minimalnej (czy ile tam teraz jest), ponad 1000 "premii uznaniowej".

Nie wiem skąd się to bierze, zapewne jakieś kombinacje z podatkami + możliwość trzymania pracowników za jaja (szef się