Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przyszła do mnie pierwsza wypłata po zwolnieniu od podatku dochodowego coś mi się tu nie zgadzało bo wypłata wyglądała tak samo jak przez ostatni rok.
Jak sie okazało mam wynagrodzenie z tytułu zwolnienia z podatku dochodowego ale równowartość obcięto mi z pensji.

Chlew obsrany gównem składam wypowiedzenie brakuje ludzi a nikt tu pracowac nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#pracbaza #zalesie #januszebiznesu
  • 188
  • Odpowiedz
@Zakopczak przypomniałam sobie, jak w moim januszeksie pracownicy też dostawali takie "premie" (czyli kasę pod stołem), bez żadnych regulaminów, po prostu tak jak się Januszowi spodobało. Co więcej, programiści tak pracowali. Za jakieś 4k na rękę, z czego na umowie może połowa xD serio się takie rzeczy dzieją w tym kraju.
  • Odpowiedz
@Zakopczak: Heh. Pracuje w fabryce gdzie mamy stawkę godzinowa + właśnie premie uznaniowa, na moim stanowisku wynosi ona 90% od wynagrodzenia które wychodzi z godzin. Zapewne gdybym się zgłosił o ten podatek do kadrowej to moja sytuacja by wyglądała identycznie jak twoja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Olivederia: nie muszę grać bo nim jestem ;)
tak jak zauważyłaś premia musi być wpisana w regulamin lub w umowę i wtedy jest to premia roszczeniowa. Jeśli nie ma zapisów o premii to jest to premia uznaniowa czyli nagroda która nie ma charakteru roszczeniowego.
  • Odpowiedz