Wpis z mikrobloga

  • 1004
Jak patrzyłam dzisiaj na uczniów wracających z rozpoczęcia roku to miałam flashbacki jak żołnierze z Wietnamu xD

"Jeszcze zatęsknisz za szkołą" - odkąd zaczęłam bardziej świadomie narzekać na szkołę, czyli gdy skończyłam jakieś 10 lat, to słuchałam tego tekstu, nigdy się z nim nie zgadzałam, a teraz to śmiać mi się chce jak ktoś może mówić dzieciom takie bzdury xD No bo do czego w sumie tęsknić?

Pomijając wszystkie cudowne chwile spędzone ze znajomymi z ławki, to do czego ja mam tęsknić w szkole xD Wymienię może wszystkie absurdy, które są dowodem na to, że szkoła to kołchoz i dręczy się tam dzieci:

1. Na lekcjach nie wolno jeść i pić. Od tego jest przerwa (powaga, w moim gimnazjum nie można było nawet pić podczas lekcji, bo to rozprasza, miałeś całą przerwę na picie). Dodając do tego fakt, że w większości szkół nie ma stołówki, to jest się skazanym na jedzenie przez cały dzień suchych kanapek pod ścianą w wyznaczonych godzinach XD #!$%@?, w każdej pracy jest pokój socjalny, gdzie pracownicy mogą spędzić przerwę, usiąść jak człowiek, odgrzać sobie obiad i zrobić coś ciepłego do picia. A dzieci? #!$%@? kanapki od 8 do 15 pod ścianą gdy ci pozwolimy XDD

2. Nie możesz sobie zrobić kawy ani herbaty i jej pić podczas lekcji, chyba że masz trochę szczęścia i w twojej szkole stoi automat z napojami, to możesz sobie kupić obrzydliwą kawę za 2,50 na przerwie xD Podczas gdy nauczyciel w trakcie lekcji sączy sobie herbatkę albo kawkę ze swojego kubka. A ty robaku? Masz przecież wodę w plecaku, czego jeszcze chcesz XD

3. Siedzisz przez cały dzień na koszmarnie niewygodnych krzesełkach, a nauczyciel który spędza w tej szkole dużo mniej czasu w ciągu dnia (wyłączając nauczycieli polskiego, matematyki, języków, bo oni mają więcej godzin i faktycznie czasami siedzą od 8 do 14 w szkole xD) praktycznie ZAWSZE ma wygodne, miękkie krzesełko. Zdjęcie do tego wpisu jest totalnie losowe, znalazłam je w Google i znajduje się na nim to cudowne, szlacheckie krzesełko nauczyciela o którym piszę :D

4. Musisz PROSIĆ O POZWOLENIE, ŻEBY ZAŁATWIĆ SWOJE POTRZEBY FIZJOLOGICZNE XD Że nie wspomnę o tym, że w niektórych szkołach (znowu pozdrawiam moje gimnazjum) był zakaz wychodzenia w trakcie lekcji do wc i koniec, przecież są przerwy :DDDD

5. Przebywasz w nieustającym hałasie, od którego jedyną ucieczką jest schowanie się z koleżankami w wc jak chcesz odpocząć od hałasu i spokojnie porozmawiać. Chociaż to ma kolejne wady, bo wyganiają cię stamtąd nauczyciele, bo kto to widział spędzać przerwę w toalecie. I współczuję wszystkim, którzy chcą podczas tych 5-10 minut zrobić na przykład dwójkę (bo przecież tylko wtedy wolno), może być ciężko z tyloma ludźmi za drzwiami, którzy komentują smród xD

6. Na każdym kroku jesteś traktowany jak robak. "Nie hałasuj, nie biegaj, nie siedź na schodach, mów dzień dobry (nieważne, że mówisz, a ta baba odpowiedziała ci raz przez trzy lata)". Kiedyś zapomniałam skserować coś na lekcje i przypomniało mi się dwie minuty przed rozpoczęciem zajęć, a że najbliżej było do sekretariatu, to biegnę tam skserować. Wchodzę, mówię że bardzo chciałabym skserować jedną kartkę, a Grażyna lvl 45 w platynowych nastroszonych włosach typu lakierowy czub na głowie i pomarańczowa twarz przyjrzała mi się uważnie, po czym odwróciła do mnie dupą i patrząc w okno powiedziała DLA UCZNIÓW JEST BIBLIOTEKA XDDDDD

7. Mobbing ze strony nauczycieli. Założę się o włosy i przednie zęby że każdy z was podczas swojej przygody z edukacją trafił na przynajmniej jednego nauczyciela, którego się bał. Drżenie przed matmą, bo ta wariatka będzie odpytywać i nieopisana ulga gdy przychodził czwartek, bo wtedy nie było matmy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Musisz cały czas być skupiony, słuchać i wszystko rozumieć, a nie daj Bóg nagle się rozkojarzysz i nauczyciel to zauważy. "KOWALSKI, POWTÓRZ CO POWIEDZIAŁAM" albo "TAK BUJASZ W OBŁOKACH, A MOŻE POWIESZ NAM JAKI BĘDZIE WYNIK TEGO RÓWNANIA, ZAPRASZAM DO TABLICY, NIE WIESZ JAK ROZWIĄZAĆ? CZEMU NIE ZGŁOSIŁEŚ NIEPRZYGOTOWANIA, TO JEST NIEDOSTATECZNY".

A co jest w tym wszystkim najsmutniejsze? Wszyscy dawaliśmy się tak #!$%@?ć za darmo xD ()

#szkola #licbaza #podbaza #gorzkiezale #oswiadczenie #przemyslenia
whiteglove - Jak patrzyłam dzisiaj na uczniów wracających z rozpoczęcia roku to miała...

źródło: comment_b9FdAQn1wySdH1F86OnOGtJwICS8bWqJ.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
@whiteglove: Htfu na ten system edukacji hodujący NPCów, lękliwych, podporządkowujących się tłumowi i nie mających własnego zdania. Jak myślę o tych wszystkich durnych zakazach to mnie coś skręca. Jeszcze wkuwanie na pamięć biografii jakiś znanych osób i inne tego typu wymysły sprawiają, że musiałbym chyba dostać 2x tyle co teraz zarabiam żeby tam wrócić.
  • Odpowiedz
  • 9
@whiteglove zrozumiałam to, o czym piszesz, jak poszłam do pracy, z której jestem zadowolona i którą lubię. Do tego czasu często zdarzało mi się tęsknić za szkołą. Teraz wole zapieprzac na ssojego janusza, bo przynajmniej traktuje mnie jak człowieka, a nie jak jakiegoś półmózga, który nawet sam sie wysikac nie może.
  • Odpowiedz
@whiteglove: Dokladnie, szkoła to scierwo, do dzisiaj jak miewam jakies koszmary to Maja one zwiazek ze szkoła. Coś w stylu koniec roku a ja mam 5 zagrozen i ogólnie #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wielki_Czerwony_Smok: Z warsztatem się nie zgodzę, kawka podczas pracy rzeczą normalną, na przerwę wszyscy o jednej porze, ale woda na herbatkę wstawiona obowiązkowo wcześniej. Bułeczka poza przerwą? Proszę bardzo ale co miało być zrobione to ma być zrobione.
No chyba że ten "warsztat" to szopa u janusza przy domu to wtedy może xD
  • Odpowiedz
@whiteglove zauważyłam że za szkołą tęsknią tylko ci, co mają teraz naprawdę ciężką pracę. Jakbym miała do wyboru #!$%@? na budowie albo powrót do gimnazjum to bym się jeszcze zastanowiła. Ale kiedy pracujesz w miejscu gdzie masz fajne stanowisko to nie słyszałam żeby ktoś jeszcze tęsknił za lekcjami :3
  • Odpowiedz
@whiteglove: Trzeba było wybrac sobie jakaś normalna szkole a nie jakiś obóz. Z Twojego wpisu tylko jeden punkt się pokrywa z moimi wspomnieniami, hałas. Cała reszta to jakies #!$%@? żeby tylko plusy się zgadzały. A jeśli bylas traktowana jak robak przez nauczycieli to tylko dlatego, ze sobie na to pozwoliłaś wiec bylas traktowana jak Ci się należało
  • Odpowiedz
@whiteglove: Ja bym dodał traumy których się nabawiłem, oraz całkowitą obojętność nauczycieli na to, że po zajęciach gromadzi się fight club złożony z połowy uczniów uczęszczających na zajęcia. Kur.. jak teraz o tym myślę to raczej to było więzienie dla małoletnich a nie szkoła.
  • Odpowiedz
@whiteglove: No prawdziwe, nie zapomnę jak w 2 klasie gimnazjum facetka od POLSKIEGO #!$%@?ła się na mojego kumpla, a że znała jego ojca, który pracował jako tramwajarz to powiedziała do niego żeby "zamknął ryj, bo jak nie będzie słuchał to skończy jak stary na tramwaju". Dzień później kupiła mu czekoladę na przeprosiny...
  • Odpowiedz
  • 16
@Klepajro
@padamczyk ponad wszystko cenię swoją niezależność i respektowanie podstawowych praw, więc bardzo możliwe, że wy w szkole nie zwracaliście nawet uwagi na rzeczy, które mnie doprowadzały do szewskiej pasji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz