Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z #emigracja #uk i zacząłem szukać pracy jako programista w kraków, myślałem że w Polsce się coś zmieniło w kwestii zarobków ale widzę że dalej jest tragedia. Mam 7 lat doświadczenia i w jednej firmie mi zaproponowali stanowisko seniora z pensją 11k(na rekę) xDD w kolejnych trzech trochę lepiej bo po około 13k na rękę(akurat u nikogo nie było możliwości #b2b). Przecież to są jakieś żarty żeby doświadczony programista tylko tyle zarabiał podczas gdy jakieś normalne mieszkanie kosztuje minimum 600k z wykończeniem, no i ogólnie ceny wszystkiego w pl widzę że cholerę poszły w górkę, samochód porządny 150k, specjaliści drodzy...

Przecież nawet zarabiając te 15k (i tak tyle nie chcą dać) to będę robakiem żyjącym na kredyt bo to są tak naprawdę kiepskie pieniądze dla specjalisty.... Macie jakieś tipy jak znaleźć te grubsze oferty czy nie istnieją takie?

#powrotzemigracji #zalesie #programista15k #programista13k #programowanie #zarobki #krakow #dotnet #gorzkiezale
  • 90
@paziu: ja trochę jednak rozumiem @Scaab. Przeprowadzka do innego kraju to jednak spore zamieszanie w życiu, no i koszt. Więc człowiek idzie tam, gdzie dają mu o tyle więcej, że mu się ta cała zabawa opłaca. W stronę PL -> UK jest łatwiej, bo boosta w zarobkach dostajecie od razu. W drugą stronę trochę gorzej. Też siedzę w UK jako programista, i szczerze, to poniżej 15k netto do PL nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Scaab: Było nie wracać.
Pewnie bait bo trzeba być idiotą żeby wrócić w ciemno i się dziwić że nie ma 15k.

Inna rzecz że na B2B dawałem radę wyciągnąć 10k mając ledwo 2 lata doświadczenia i to w Kato a nie w Krakowie, więc pewnie 15k jest zupelnie realne jeśli pokombinować.
Tylko że 15k to gówno nie pieniądze :p jest type pięknych krajów w których płacą znacznej lepiej, to wracać do
@Scaab wg wyliczeń instytutu badań z dupy 11k złotych polskich daje przełożenie na 3k funtów w koszyku cen z dupy pozdrawiam. Poza tym szukasz w Krakowie polecam poszukać ci w miescie np Warszawie. Skoro wróciłeś to jesteś #!$%@? jak i ja skoro odpisuje na obvious baita
Pozdrawiam
Kasztan
Analityk instytutu badań z dupy
@Scaab: oho jest i kucyk z bólem dupy, że nie liżą mu stópek i nie rzucają kwot z kosmosu xDDDD

ja #!$%@? po #!$%@? wracałeś jak w UK lepiej płacili? jak dla mnie to jesteś dzbanem, bo skoro gdzieś jest zajebiście to po #!$%@? zmieniać miejsce zamieszkania gdzieś gdzie jest #!$%@?????? no #!$%@? mać xDDDD

ALE W SUMIE TAKI KLEPACZ KODU TO ZA DUŻO NIE MYŚLI JEDNAK TO SIĘ NIE DZIWIĘ
@paziu: jest oderwany od rzeczywistosci bo chce kupic mieszkanie w pl a nie stac go na uk xD

nie wiem czym sie rozni bycie robakiem w polsce a bycie robakiem w londynie xD i tu i tam nie stac na mieszkanie