Wpis z mikrobloga

Cześć, za miesiąc zostanę chrzestnym. W prezencie chcę dać drewniany kuferek zrobiony ręcznie, który otworzy sobie na 18stkę. Wrzucę tam jakiś list z moimi radami życiowymi dla siostrzeńca, których potem będę się wstydził, ale to dopiero za 18 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W kuferku chciałbym, żeby też znalazła się butelka whisky, której wartość przez te lata wzrosłaby. Poleci ktoś jakąś butelkę w cenie 1000-1500zł? Trochę już czytałem to, wiem że trzeba się rozglądać za jakimiś rocznicowymi, wydanymi z jakiejś okazji, ale może ktoś ma tutaj większą wiedzę?

#whisky #alkohol #prezent #chrzciny

  • 104
@Dawidowww: nie wiem czy w Portugalii nie ma zwyczaju takiego jak chcesz zrobić z winem Porto tylko tam chyba można pić od 20 lat. W każdym bądź razie gdzieś jest taki zwyczaj ze kupuje się wino noworodkowi które podczas wkraczania w pełnoletniość ma najlepszy smak, poszperaj. :D
@Dawidowww: Kup telefon jakiś tani i skonfiguruj aby po włączeniu wysyłał SMS. Daj zamiast baterii klasycznej baterie saft która może trzymać ładunek przez 25 lat i jak otworzy ktoś skrzynie to obwód się zamknie i tel włączy i SMS dostaniesz.
@tazzy83: to jest nic, klient kupił chate, firma w której pracuje dostała projekt do remontu, w piwnicy stały 4 szafki wypełnione roznymi alkoholami, zakurzone na maksa, część z nich otwarta itp - ale było tego z 200 sztuk, chłopcy przez miesiac czasu remontu to co sie dało oczywiscie wypili ( ͡° ͜ʖ ͡°) wina / whisky niektóre z początku 1970 roku ( ͡° ͜ʖ ͡
@szczepan1trzy: Jeżeli chodzi o to, czy można pić od 20 roku życia, to byłem rok na wymianie w Porto i 15-16 latki pijące wino to widok nikogo nie dziwiący, ale tak w czystej teorii można pić od 18 roku życia, raz pytali mnie o dowód, ale to tylko dla śmieszków, no i można pić w plenerze, w centrum, gdziekolwiek, cudowne miasto i cudowne wino, dobry pomysł z włożeniem np. takiego vintage
@kuzyn1910: zegarek w tej cenie to chyba nic specjalnego nie znajdę tak, żeby wartość jego wzrosła. A coś co będzie chińczykiem który za 18 lat nie będzie nic wart to tak średnio chce dawać.
@wilhelm_ostatni: Myślę bardziej o tym, że za te 18 lat fajnie by było, żeby ta butelka była warta zamiast prawie jednej minimalnej krajowej to chociaż ze 3-4... sprzeda sobie i dołoży do czegoś fajnego. Patrzę po jakiś limitowanych edycjach to powinna wartość fajnie rosnąć. Jakieś butelki wypuszczone bo jest 150 rocznica czegoś tam kosztuje 1000zł a te co były na 140 rocznicę już kilka razy więcej... Więc może się uda, a