Wpis z mikrobloga

Cześć, za miesiąc zostanę chrzestnym. W prezencie chcę dać drewniany kuferek zrobiony ręcznie, który otworzy sobie na 18stkę. Wrzucę tam jakiś list z moimi radami życiowymi dla siostrzeńca, których potem będę się wstydził, ale to dopiero za 18 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W kuferku chciałbym, żeby też znalazła się butelka whisky, której wartość przez te lata wzrosłaby. Poleci ktoś jakąś butelkę w cenie 1000-1500zł? Trochę już czytałem to, wiem że trzeba się rozglądać za jakimiś rocznicowymi, wydanymi z jakiejś okazji, ale może ktoś ma tutaj większą wiedzę?

#whisky #alkohol #prezent #chrzciny

  • 104
  • Odpowiedz
@Dawidowww: Mega pomysł, alkoholu żadnego nie polece bo się po prostu nie znam. A co jak mały skubaniec będzie chciał otworzyć kuferek przed czasem? Myślałeś aby na osiemnastkę dać mu klucz czy coś? :)
  • Odpowiedz
@dens-acerbis: kuferek będzie porządnie zabity, będę chciał zrobić tak, żeby ciężko było go otworzyć nie uszkadzając więc będę widział czy sprawdzili co tam dałem czy nie :) no i liczę, że uszanują moją prośbę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BooB: Wiedzą od dawna, że u mnie na mają co liczyć na kopertę dla rodziców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zresztą rodzina się przyzwyczaiła bo mam sporo małego kuzynostwa i nigdy nie dałem kasy na różne okazje tylko zawsze staram się zrobić jakieś fajne prezenty, żeby dzieciaki się cieszyły :)
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: poleć jakiś, który będzie niezawodny przez 18 lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie największa ciekawość rodziców będzie na początku, więc jakbym znalazł coś taniego co będzie działać przez pierwszy miesiąc to by wystarczyło, żeby sprawdzić czy uszanowali moją prośbę.

Już widzę minę szwagra jak wbijam mu na chatę sprawdzić co z kuferkiem bo rączki go świerzbiły i dostałem smsa (
  • Odpowiedz
@Dawidowww: 18 lat będzie ciężko... ale parę(naście) miesięcy spokojnie da radę. Jakiś chiński tracker GPS (za $10), konfigurujesz do automatycznego wysyłania SMSów cały czas. Następnie podładowujesz baterię, przyklejasz tracker do spodu kufra, wkładasz folię w styki i drugi koniec folii/sznurek przyczepiony do folii przyklejasz do wieczka.

Bateria powinna utrzymać ładunek wystarczający do odpalenia z rok, w momencie po zamknięciu obwodu (przez wyszarpnięcie folii) urządzonko się odpali, i wyśle SMSa.
  • Odpowiedz
@Dawidowww: Nigdy nie zapomnę historii, którą kiedyś opowiedział mi kumpel. Rodzice (bardzo majętni) kupili prawdziwego hiper szampana, gdy ten się urodził. Wiedzieli, że otworzą go, gdy pierworodny osiągnie status 18 roku życia. Lata minęły, wyjechali na wakacje, synalek zrobił imprezę na 17 urodziny. Oczywiście pochlali się wszyscy jak głupi. Stwierdzili, że jeszcze mogą coś wypić, chwycili więc za TEGO szampana.....

Butelka 17 lat wytrzymała do momentu głupiego pomysłu. Stwierdziłem, że
  • Odpowiedz
@Dawidowww: rocznikowe whisky to bardzo dobry pomysł. Super jak to będzie też cask strenght Wybierz coś z topowych destylarni single malt. Najlepiej chociaż te 20 letnie. Drugą mocną opcja obok Szkocji będzie Japonia. Prawdopodobnie % zwiększenia wartości będzie nawet większy. Wszystko co z wiekiem skacze tutaj zdecydowanie szybciej. Jeśli wachalbys się między jakimś butelkami przed końcowym wyborem śmiało pisz na priv. Pracuje z tym na codzień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Dawidowww: no ja to bym jednak przemyslala dawanie 18latkowi whisky za 1500zl zeby sie tym #!$%@? do porzygu na imprezce urodzinowej xD

Szkoda kasy
  • Odpowiedz