Wpis z mikrobloga

Cześć, za miesiąc zostanę chrzestnym. W prezencie chcę dać drewniany kuferek zrobiony ręcznie, który otworzy sobie na 18stkę. Wrzucę tam jakiś list z moimi radami życiowymi dla siostrzeńca, których potem będę się wstydził, ale to dopiero za 18 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W kuferku chciałbym, żeby też znalazła się butelka whisky, której wartość przez te lata wzrosłaby. Poleci ktoś jakąś butelkę w cenie 1000-1500zł? Trochę już czytałem to, wiem że trzeba się rozglądać za jakimiś rocznicowymi, wydanymi z jakiejś okazji, ale może ktoś ma tutaj większą wiedzę?

#whisky #alkohol #prezent #chrzciny

  • 104
@Hatespinner: @enron: @donjon: Whisky w butelce zyskuje na wartości ze względu na walory "kolekcjonerskie" i "unikalność", a nie na wiek. Dwie różne sprawy.

Tu macie przykład: Middleton Very Rare jest droga (kilkaset EUR), ale nie aż tak (6k EUR).
Ta cena to wiek whisky (czas w beczce) + walor kolekcjonerski (czas w butelce / edycja / rzadkość)

https://www.celticwhiskeyshop.com/midleton-irish-whiskey-distillery/midleton-very-rare-1988?sort=p.priceℴ=DESC
Ludzie grają w totolotka, bo liczą, że trafią szóstkę, więc dlaczego mieliby się tym przejmować? ;-)
Najwyżej wypiją po 20 latach zamiast sprzedawać za miliony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym praktycznie każda "lepsza" whisky (czyli nie masówka typu Jameson, tylko coś z górnej półki, co najmniej 15-18 lat) będzie wyraźnie droższa za 10-20 lat. Owszem, mało która da Ci 10x przebitki albo więcej, ale 2-3x moim zdaniem