Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Potrzebuje pomocy mirki bo mam wrażenie, że ktoś (firma) chce mnie zrobić na szaro. Aktualnie pracuje na umowie zlecenie z zusem. Zaoferowano mi podwyżke, abym zarabiała 6k na rekę. Firma chce jednak zebym przeszła na B2B. Ile powinna wynosić kwota netto+ vat na fakturze ? Bo z ich wyliczen wynika, ze chcą skorzystać z tego ze na początku nie mam zusu, a potem jestem na "małym zusie" i płacić mi tak, aby zawsze wychodziło to 6k na rekę. Czy to nie są moje benefity i firma powinna mi zapłacić tyle, zeby wychodziło 6k na rekę w przypadku gdybym juz była na normalnym zusie itp ??

#firma #b2b #zus #dzialalnoscgospodarcza #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: pamiętaj że płacąc mały zus w przypadku choroby dostajesz grosze zasiłku chorobowego. Generalnie jeżeli masz ozusowaną zleceniówkę to nie wiem czy opłaca Ci się przechodzić na B2B. Tu tak wygląda jakby firma chciała dać Ci podwyżkę Twoim własnym kosztem, bo firmie koszty nie wzrosną a Ty dostaniesz więcej. Ale pytanie czy warto ryzykować.

Musisz sobie też policzyć że + księgowa + trochę obowiązków dodatkowych w związku z działalnością, czy Ci
OP: @bpit22: no własnie tez mi się tak wydaje ze moim kosztem chcą mi dać podwyżke i wyjsć na spoko firmie. Strasznie mnie z tym cisną, ze na zleceniu ponoszą duze koszta itp. Niby dopłacają coś tam do księgowej itp, ale nadal wydaję mi się ze powinnii mi zaproponować taką kwote jakbym była na normalnym zusie i to moja sprawa czy mam jakies benefity czy nie. Tak to cos kombinują
@AnonimoweMirkoWyznania: Dopóki będziesz godzić sie na tego typu kombinacje to ciągle będą próbowali się oszukać i wydoić jak najwięcej. Jedyne prawilne zatrudnienie to umowa o pracę na pełny etat i przy negocjaji stawki pytaj ile wyjdzie Ci netto bo kogo obchodzi jakie koszta ponosi firma skoro to ty pracujesz poświęcasz swój czas w zamian za wynagrodzenie to interesuje cię kwota netto.

Nie wiem ile godzin robisz ale jeśli jest to 40h
OP: @Escalade:
1. Obecnie zarabiam 5k
2. Tak z płatnym urlopem na B2B
3. Chodzi o 6k juz po wszystkich odliczeniach. Tak jak juz pisałem wczesniej chcą w taki sposob mi płacić aby zawsze wychodzilo 6k po odliczeniach+księgowa. Czyli jak bede przechodziła na mały zus to zwiekszenie kwoty netto na fakturze zeby znowu sie to zgadzało. Po "małym zusie" tak samo zwiększenie kwoty na fakturze aby wyszło 6k. IMO wydaje
1. Obecnie zarabiam 5k


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak rozumiem netto.
A ogólnie nie nazywałbym tego próbą robienia w jajo, tylko raczej chcą oszczędzić około 1000 miesięcznie ;) Myśl, że chcą cię oszukać jest stanowczo przesadzona.
Przeczytaj sobie te 2 artykuły:
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-oszczedzac-na-samozatrudnieniu
https://4programmers.net/Forum/Kariera/323117-zanim_podpiszesz_cyrograf_obserwacje_umow_b2b

Skoro urlop będziesz mieć płatny, trzeba by wziąć też pod uwagę inne benefity (o ile są) oraz brak płatnego chorobowego. Jeśli chodzi czysto o kwestie podatkowe to B2B opłaca się od