Wpis z mikrobloga

Ostatnio mignął mi niegdyś popularny temat, czyli co robić jeśli lokator przestanie płacić ci hajs za wynajem mieszkania. Mam pytanie do osób, które znają się nieco na prawie. Teoretycznie nie możemy za dużo zrobić takiej osobie, ale co jeśli weźmiemy pod uwagę taki scenariusz: pukam do drzwi swojego mieszkania, otwiera niechciany lokator, wale mu bombe na pysk, za fraki wyciągam z mieszkania i zamykam się od środka. Gość dzwoni na policje, i co dalej? Przecież umowa najmu już się skończyła i nie ma żadnego dokumentu, że rzeczywiście mieszka w tym mieszkaniu. Pobicie? Jakie pobicie panie, słowo przeciw słowu. Mógłbym po prostu mówić, że gość jest jakiś p----------y i nie wiem o co mu chodzi? XD

#prawo
  • 153
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciekXDDD: Gdybyś mieszkał sam na pustkowiu i nikt by tego gościa nigdy nie widział to mogłoby poskutkować. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety jeśli znajdą się świadkowie, że delikwent tam mieszkał to pozamiatane, nie można wyrzucać ludzi na bruk w tym kraju. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
proszę o rozwinięcie wypowiedzi


@maciekXDDD: Posiadanie jest pod ochroną prawa.

@GordonL: no chyba właśnie nie jest. Przecież to właściciel posiada mieszkanie, a prawo chroni pasożyta, który jedyne co posiada to własną dupę (°°
  • Odpowiedz
@szpongiel: przeczytaj czym jest posiadanie, a czym własność i dlaczego nie zawsze wlaściciel posiada mieszkanie. Jak wynajmujesz mieszkanie komuś to jesteś jego właścicielem, ale go nie posiadasz, bo fizycznie jest w nim ktoś inny. Na tym to polega.
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: z Nakazem w Polsce jest tak ze wystarczy legitymacja służbowa a później w ciagu 7 dni czy 14 nie pamiętam już od wejścia muszą wysłać nakaz. I tak naprawdę robią to od reki. Tak wpadli właśnie mi na mieszkanie, ja nie winny oczywiście. Dodatkowo mogą Ci wynieść połowę mieszkania bez nakazu, zostawią Ci tylko protokół z tego co wynieśli, jeżeli nie wyniosą też Ciebie.
  • Odpowiedz
@boltzman tak. Ale szczerze mówiąc nie za aktywnie od jakiegoś czasu. Bo dostajemy i tak odszkodowanie w wysokości czynszu. Mieszkania to totalne rudery do kapitalnego remontu.. Więc w sumie trochę to na rękę XD bo tak nikt by ich nie wynajal
  • Odpowiedz
@Mikka nie :D tylko w przypadkach szczególnych wymienionych w ustawie. Wielu lokatorów mieliśmy którzy nie płacili i była eksisja bez prawa do lok. Zastepczego
  • Odpowiedz