Wpis z mikrobloga

Ostatnio mignął mi niegdyś popularny temat, czyli co robić jeśli lokator przestanie płacić ci hajs za wynajem mieszkania. Mam pytanie do osób, które znają się nieco na prawie. Teoretycznie nie możemy za dużo zrobić takiej osobie, ale co jeśli weźmiemy pod uwagę taki scenariusz: pukam do drzwi swojego mieszkania, otwiera niechciany lokator, wale mu bombe na pysk, za fraki wyciągam z mieszkania i zamykam się od środka. Gość dzwoni na policje, i co dalej? Przecież umowa najmu już się skończyła i nie ma żadnego dokumentu, że rzeczywiście mieszka w tym mieszkaniu. Pobicie? Jakie pobicie panie, słowo przeciw słowu. Mógłbym po prostu mówić, że gość jest jakiś p----------y i nie wiem o co mu chodzi? XD

#prawo
  • 153
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kacper1302: w dużym skrócie jest to bardziej restrykcyjny najem, który ułatwia eksmisję lokatora. W Polsce nie można nikogo eksmitować na ulicę, więc komuś takiemu gmina musi znaleźć lokal, do którego będzie eksmitowany. W praktyce prawie żadna gmina nie ma wolnych miejsc w takich lokalach i czas oczekiwania na eksmisję trwa miesiącami lub nawet latami. W najmie okazjonalnym lokator wskazuje gdzie go można eksmitować za zgodą właściciela tamtej nieruchomości i w
  • Odpowiedz
hej koledzy, bo już dostaje nawet wiadomości prywatne. nigdzie nie napisałem, że mam taki problem - bo nie mam. po prostu byłem ciekawy czy działo w pysk zdałoby egzamin XD
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: jeśli istnieje uzasadnione podejrzenie, że jest popełniane przestępstwo, albo podejrzany może zniszczyć dowody przestępstwa, policjant może wejść na posiadłość bez stosownego nakazu. Po czymś takim do 7 dni dostajesz postanowienie sądu/prokuratury o przeszukaniu.

Jak dla mnie gościu z obitą twarzą, jest wystarczającą oznaką, że coś jest nie tak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@maciekXDDD: @KRASZKI: mnie też całkiem podoba się taki scenariusz. Można nawet ominąć działo w ryj i po prostu złapać za fraki i wyrzucić, żeby nie odpowiadać za pobicie. Potem zamykasz się w środku, a jak przyjedzie policja to siedzisz cicho i nie otwierasz. Przecież to byłby absurd gdyby na słowo honoru jakiegoś randoma policja miała się na poczekaniu włamywać do mieszkania, do którego on nie ma żadnego tytułu
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: Oglądaliście kiedyś coś Hiczkoka?
To taki stary łysy dziad co robił thrillery, w których nie trzęsła się kamera.

W jego filmie "Okno na podwórze" nieprzyzwoicie piękna Grace Kelly, po wysłuchaniu przez ścianę piosenki zagranej na fortepianie przez sąsiada, pyta Jamesa Stewarta:
- Co inspiruje ludzi do pisania takich pięknych piosenek?
Na co Stewart odpowiada jej z cynicznym
  • Odpowiedz